Wizyta w jaskini lwa. AZS AWF Katowice – Polonia

Środowa kolejka zaprowadzi nas do arcytrudnego pojedynku. Koszykarze Polonii Bytom wyjadą do Katowic na starcie z AZS-em AWF.

Katowiczanie przed sezonem byli wymieniani jednym tchem wśród głównych kandydatów do awansu i mimo dopiero 4. pozycji, która jest udziałem drużyny ze stolicy Górnego Śląska, trudno nie potwierdzić przedsezonowych oczekiwań. Niepomyślnie dla podopiecznych Mirosława Stawowskiego rozpoczął się 2020 rok, którzy niespodziewanie ponieśli porażkę w Bielsku-Białej. W ostatnich dwóch kolejkach katowiczanie wrócili już do właściwego sobie wygrywania i do rywalizacji z bytomianami przystąpią wysmarowani passą dwóch zwycięstw.

AZS to przede wszystkim fenomenalna formacja do rozmnażania punktów. Katowiczanie są drugą najlepiej punktującą ekipą w całej lidze, w TOP3 pod względem asyst i najskuteczniejszym teamem w drugoligowej rzeczywistości (jedyny zespół w całej stawce trafiając ponad 50% rzutów z gry – 52,2%). Można dyskutować o tym, że statystyki nie grają, ale mówią naprawdę wiele o przaśnej postawie Mickiewicza po atakowanej stronie parkietu w obecnych rozgrywkach.

„Poloniści” na pewno nie stoją na straconej pozycji w starciu z faworyzowaną katowicką drużyną. Podopieczni Mariusza Bacika już nie raz, nie dwa udowodnili, że partie z teoretycznie lepszymi przeciwnikami, rozgrywają z rozmachem, bez strachu i z ogniem w oczach. Na taką dyspozycję wśród niebiesko-czerwonych liczymy w meczu z jednym z głównych faworytów do wygrania ligi!

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – BS Polonia Bytom

Środa, 22.01, godz. 18:00

Nowa Hala AWF, ul. Mikołowska 72, Katowice

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę