Wracamy po 119 dniach przerwy! 16 kolejka Haiz IV ligi Polonia Bytom – Sarmacja Będzin 16 marca godzina 15:30.

Nareszcie! W końcu! Nikt z nas zapewne nie lubi polskiej zimowej przerwy w rozgrywkach ligowych. 119 dni oczekiwania na kolejne emocje piłkarskie na zielonych boiskach. Na szczęście sparingi w zaspach śniegu dobiegły końca. Nie będziemy już marznąć, oglądając starania naszych zawodników. Skończył się już także etap selekcji zawodników, którzy wybiegać będą w podstawowym składzie w niebiesko-czerwonych barwach. W sobotę wszystko odbywać będzie się już na 100%, a rywalem Polonii będzie Sarmacja Będzin. Początek spotkania, które odbędzie się na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3, o godzinie 15:30. 

 

Podopiecznych trenera Marcina Domagały w przerwie zimowej czekały zmiany. Z drużyną pożegnała się spora grupa zawodników. Kontrakt z klubem rozwiązał Mariusz Przybylski, który reprezentować będzie teraz RKS Radomsko. Bartosz Giełażyn oraz Przemysław Szkatuła zamienili Bytom na Rybnik i mają już za sobą dwa wiosenne występy na drugoligowych boiskach. Sławomir Musiolik powrócił do katowickiej “Gieksy”, aby kilka dni później zasilić szeregi innego drugoligowca – Rozwój Katowice. Wypożyczeni zostali Szymon Wojtkowiak oraz Jarek Czernysz, którzy trafili odpowiednio do zespołów z Miasteczka Śląskiego oraz Tuczemp na Podkarpaciu. Oczywiście życie nienawidzi próżni i w miejsce wymienionych wcześniej zawodników pojawiła się grupa nowych graczy, którzy w nadchodzących miesiącach będą walczyć za niebiesko-czerwone barwy. Pierwszy zawodnikiem, który zasilił drużynę trenera Marcina Domagały był…. Kamil Skrzypiński, a więc młodszy brat Dawida Skrzypińskiego, który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu u lokalnego rywala, a więc Szombierkach Bytom. Przy Frycza Modrzewskiego młody obrońca nie miał okazji zebrać zbyt wiele minut gry, jednak w nadchodzących miesiącach może się to zmienić. 20-letni zawodnik może okazać się największym wygranym okresu przygotowawczego, a co za tym idzie, wiele wskazuje, że ujrzymy Kamila w sobotnie popołudnie na boisku stadionu miejskiego. Kolejnym zawodnikiem, który pojawił się w Polonii jest dobrze znany wszystkim kibicom Polonii – Wojciech Mróz. Wychowanek naszego klubu po półrocznym pobycie w Unii Kosztowy powraca do swojego “domu”, aby udowodnić, że może dać drużynie jeszcze bardzo dużo jakości. Będąc w temacie starych znajomych, nie sposób wspomnieć o Patryku Stefańskim, który po kilkunastu tygodniach treningów pod wodzą trenera Domagały w końcu związał się z klubem umową i wiosną będzie walczył o zdobywanie bramek dla naszego zespołu. Pomagać Patrykowi w tym zadaniu będzie Piotr Makowski. Napastnik występujący w poprzedniej rundzie w trzecioligowym MKS Kluczbork wiosną będzie biegał po boisku stadionu przy ul. Frycza Modrzewskiego w niebiesko-czerwonych barwach. Co ciekawe, Piotrek bardzo dobrze zna obiekt na Szombierkach, gdyż w przeszłości reprezentował barwy Szombierek Bytom. Ostatnim wzmocnieniem naszej drużyny został Bartosz Dyszy. Występujący przez kilka ostatnich miesięcy w Poraju, 22-letni obrońca, zamienił Polonię Poraj na naszą – bytomską.

 

W zimowym okresie przygotowawczym nasi zawodnicy nie mogli narzekać na brak zajęć. Niebiesko-czerwoni rozegrali aż 10 spotkań sparingowych, z których wygrali 6, zremisowali 3 i zaledwie raz w starciu z Unią Turza Śląska zeszli z boiska pokonani. Królem zimowego polowania na bramki był nie kto inny jak kapitan drużyny – Marcin Lachowski. Doświadczony pomocnik naszej drużyny raz po raz zaskakiwał swoich rywali czy to strzałami z dystansu, czy to precyzyjnym wykończeniem akcji całej drużyny, czy też egzekwując perfekcyjnie stałe fragmenty gry. Nie oznacza to, że Polonia liczyć może jedynie na swojego kapitana. Bardzo dobrze w sparingach spisywali się Makowski oraz Stefański, którzy do samego końca rywalizować będą o miano napastnika numer 1 w drużynie z Bytomia. Co więcej dobrego w drużynie Polonii? Więcej zdradzać nie będziemy. Pozostałe zmiany taktyczne, czy też personalne, które zaszły w naszej drużynie będą mogli Państwo zauważyć podczas oglądania spotkań z udziałem naszej drużyny. Pierwsza okazja już jutro, do Bytomia przyjedzie Sarmacja Będzin.

 

Zespół z Będzina zimą nie ominęły zawirowania. Posadę szkoleniowca Sarmacji w styczniu objął dobrze nam znany Tomasz Owczarek, jednak niespodziewanie na chwilę przed rozpoczęciem rozgrywek zrezygnował ze stanowiska, które ostatecznie zajął Artur Mosna. Jesienią Sarmacja grała w kratkę, co zaowocowało “zaledwie” 10 pozycją w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów. Już jutro na murawie stadionu miejskiego będziemy mieli okazję zobaczyć kilku dobrych znajomych z Bytomia. Bramki Sarmacji zapewne od pierwszej minuty strzec będzie wychowanek Polonii – Dawid Gargasz, natomiast odpowiedzialny za kreowanie gry będzie Arkadiusz Kowalczyk, który z Polonią rozstał się zaledwie kila miesięcy temu. Zapewne każdy z wymienionych zawodników będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony przed bytomską publicznością.

 

Koniec z czekaniem, pora zaczynać! Już jutro o 15:30 zaczynamy ligowe starcie z Sarmacją Będzin. Bądźcie z nami na stadionie i wspierajcie niebiesko-czerwonych w drodze po zwycięstwo. Wszystkich Państwa, którzy nie będą mogli pojawić się jutro na stadionie, zapraszamy na relację live, którą jak zwykle przeprowadzimy za pośrednictwem naszego kanału na Facebooku.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920