Wracamy! Polonia – Foto-Higiena na inaugurację sezonu

W sobotę o 18:00 rozpocznie się mecz inaugurujący dla bytomian trzecioligowy sezon 2019/20.

45 – zaledwie tyle dni dzieli ostatni i najbliższy oficjalny mecz Polonii. Raptem kilka tygodni temu, 19 czerwca, po bezbramkowym remisie z LKS-em Czaniec świętowaliśmy awans Niebiesko-Czerwonych do III grupy trzeciej ligi. Teraz – po krótkim okresie przygotowawczym i pięciu sparingach, z których cztery wygraliśmy – wracamy do walki o punkty.

Wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy tego pierwszego meczu. Nie możemy się go już doczekać. Jesteśmy gotowi i z pewnością będziemy walczyć o to, by inauguracja sezonu zakończyła się dla nas zwycięstwem – mówi Dawid Krzemień, pomocnik naszej drużyny.

Polonia wraca do trzeciej ligi po ponad czterech latach. Pierwszy gwizdek spotkania z Foto-Higieną Gać rozbrzmi w sobotę o 18:00 na stadionie Szombierek przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Rywale to 11. zespół poprzedniego sezonu trzeciej ligi. Więcej pisaliśmy o nich TUTAJ. – Spodziewam się meczu z przeciwnikiem, który może okazać się nieobliczalny. Poprzednie sezony tej ligi pokazały, że każde spotkanie w tej lidze jest inne, przed każdym niełatwo cokolwiek wyrokować. Jeśli podejdziemy do niego ze stuprocentowym zaangażowaniem i wykonamy plan nałożony przez trenera, to będę spokojny – przyznaje Krzemień.

To jedna z aż 15 nowych (albo nowych-starych) twarzy, jaka pojawiła się przy Olimpijskiej tej zimowej przerwy. Łącznie tylu zawodników i członków sztabu szkoleniowego zasiliła Polonię. Niemała część tej grupy była związana z Niebiesko-Czerwonymi już wcześniej. Krzemień, wychowanek Niebiesko-Czerwonych, poprzednio grał tu w 2015 roku.

Jako dziecko marzyłem o grze dla Polonii, to marzenie się spełniło, choć tej szansy na boisku nie wykorzystałem. Nie pokazywałem tego, co mogłem. Teraz wracam, jestem bardziej doświadczonym zawodnikiem, starszym człowiekiem. Naprawdę bardzo cieszę się z tego powrotu – podkreśla 26-letni pomocnik.

Przypominamy, że w piątek w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom oraz w sobotę w stadionowej kasie nabywać można bilety na mecz z Foto-Higieną oraz karnety na rundę jesienną. Więcej informacji TUTAJ. Darmową transmisję ze spotkania przeprowadzi internetowa telewizja Śląskie TV.

– Kibice w Bytomiu zawsze byli, są i będą. Wspierajcie nas, liczymy na to. Jeszcze macie okazję kupić karnety, a w sobotę my postaramy się stworzyć dla was widowisko – zapewnia kibiców Dawid Krzemień.

Do zobaczenia! Cała Wiara zawsze razem.

Polonia Bytom – Foto-Higiena Gać
1. kolejka III grupy III ligi
sobota, 3 sierpnia, godz. 18:00, stadion Szombierek przy ul. Frycza-Modrzewskiego

Sędziuje: Szymon Łężny (Kluczbork).

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę