Wtorkowy sparing ze Skrą Częstochowa jednak w Bytomiu [ZAPOWIEDŹ]

Po wyczerpującym sparingu z Dramą Zbrosławice, drużyna Polonii Bytom nie ma czasu na odpoczynek. We wtorek przyjdzie Niebiesko-Czerwonym zmierzyć się z kolejnym wymagającym przeciwnikiem. Do Bytomia przyjedzie pierwszoligowa Skra Częstochowa.

 

Rozgrywki w Fortuna 1. Lidze wznowione zostaną za nieco ponad dwa tygodnie. Do tego czasu nasz wtorkowy przeciwnik stara się jak najlepiej przygotować do rundy rewanżowej, która z perspektywy zajmowanego przez Skrzaków siedemnastej lokaty w tabeli, będzie dla nich niezwykle istotna pod kątem walki o utrzymanie. Zespół prowadzony przez doskonale pamiętanego w Bytomiu trenera Jakuba Dziółki rozegrał do tej pory pięć gier kontrolnych. Jeszcze w grudniu poprzedniego roku drużyna z Częstochowy uległa w starciu z GKS-em Jastrzębie (1:3), jednak na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia zdołała pokonać 1:0 GKS Katowice po bramce Piotra Noconia. Styczniowe mecze sparingowe naszego wtorkowego rywala to dwa bezbramkowe remisy z GKS-em Tychy oraz Ruchem Chorzów oraz wyjazdowa wygrana 3:2 nad Zagłębiem Sosnowiec. Bramki dla częstochowian zdobywali wówczas Filip Kozłowski, Jan Flak oraz Jakub Sangowski.

 

Niebiesko-Czerwoni we wtorek rozegrają swój trzeci mecz podczas zimowego okresu przygotowawczego. Przed zespołem trenera Adama Burka kolejny wymagający rywal, bowiem już drugi tej zimy z grona pierwszoligowców. Spotkanie z zespołem Skry Częstochowa to już niemal tradycja podczas zimowego harmonogramu sparingowego. Rok temu na obiekcie w Bytomiu-Miechowicach po wyrównanym spotkaniu zwycięsko z boiska zeszli gracze gości, wygrywając 3:2. Bramki dla podopiecznych wówczas trenera Kamila Rakoczego zdobywali Grzegorz Ochwat oraz Patryk Stefański. Przypomnijmy również, że był to wtedy pierwszy mecz Polonistów w 2022 roku.

 

W nawiązaniu do ostatniej wiadomości dotyczącej miejsca rozgrywania wtorkowego meczu informujemy, iż ostatecznie odbędzie się on podobnie jak wcześniejsze styczniowe mecze naszej drużyny na obiekcie Silesii Miechowice. Początek spotkania o godzinie 12:00. Wstęp na mecz jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę