Wymagający przeciwnik Polonii

W dziewiątej kolejce III ligi na piłkarzy Polonii Bytom czeka rywalizacja z Ruchem Zdzieszowice. Sobotni pojedynek zapowiada się arcyciekawie.

Nasi najbliżsi rywale imponują formą w ostatnim czasie. Podopieczni Łukasza Ganowicza wygrali komplet spotkań wrześniowych (ze Stalą Brzeg, Śląskiem II Wrocław oraz KS ROW-em 1964 Rybnik), a w sumie passa meczów bez porażki Ruchu wynosi cztery. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza triumfy nad liderem tabeli z Wrocławia oraz ten sprzed tygodnia, z ekipą ROW-u Rybnik. Po tak wyśmienitej serii zespół ze Zdzieszowic wylądował na 3. miejscu w tabeli, ze stratą tylko jednego punktu do rezerw wrocławskiego Śląska.

Piłkarze Ruchu są na fali mocno wznoszącej, ale o ekipie trenera Kamila Rakoczego także można to powiedzieć po znakomicie rozegranym spotkaniu w Brzegu, które niebiesko-czerwoni wygrali różnicą aż trzech bramek. Jeśli dodać do tego pełną pasji grę, zaprezentowaną w poprzedniej kolejce, rozmach, widowiskowość i łatwość w kreowaniu okazji przez bytomian to nadchodzący mecz pachnie intensywnie kapitalnym widowiskiem.

Na stadionie w Szombierkach ujrzymy też frapujący pojedynek snajperów. Denis Sotor z Ruchu oraz kapitan Polonii Marcin Lachowski strzelali bramki w dwóch ostatnich spotkaniach, ściskamy kciuki by to „Lacha” przedłużył w sobotę swoją passę. Co ciekawe, zawodnik bytomian trafiał do siatki w niebiesko-czerwonych barwach przeciwko rywalowi ze Zdzieszowic. Działo się to w rozgrywkach 2014/15, a więc rundę po tym, jak Lachowski reprezentował drużynę… Ruchu.

W XXI wieku obie ekipy spotykały się czterokrotnie w walce o ligowe punkty. Dwukrotnie zwyciężała Polonia i dwukrotnie padał wynik remisowy. Z obecnego składu „Królowej Śląska” tamte spotkania pamiętają poza Lachowskim m. in. Patryk Stefański, Dawid Krzemień, Norbert Radkiewicz oraz Wojciech Mróz.

Wierzymy w kolejny dobry mecz „Polonistów”! Wierzymy, bo… Cała Wiara zawsze razem!

BS Polonia Bytom – Ruch Zdzieszowice

9. kolejka III grupy III ligi
sobota, 28 września, godz. 16:00, Stadion Miejski w Bytomiu-Szombierkach

foto: Anna Szłapa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę