Z Chojniczanką o pełną stawkę. Już jutro wyjazdowe starcie

Polonia jest już niemal na finiszu ligowych rozgrywek. Jednym z ostatnich meczów bytomian będzie sobotnie starcie z Chojniczanką. Królowa Śląska powalczy w Chojnicach o komplet punktów i zbliżenie się do strefy barażowej.

Polonia Bytom sprawiła prawdziwą huśtawkę emocji fanom zgromadzonym przy ul. Piłkarskiej. Przypomnijmy, że Niebiesko – Czerwoni po pierwszej połowie przegrywali z Sandecją Nowy Sącz 0:2. W drugiej części gry podopieczni Łukasza Tomczyka zaledwie w osiem minut odwrócili losy spotkania strzelając trzy bramki. Pod koniec meczu kropkę nad „i” postawił Adrian Piekarski zdobywając czwarte trafienie, a swoje drugie. Tym samym Królowa Śląska zapewniła sobie utrzymanie w 2. lidze i od teraz może skupić się na innych celach.

Rywal z czołówki

Do zakończenia sezonu Polonii pozostały trzy spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się już jutro, a dodatkowo zapowiada się niezwykle ciekawie. Nasza drużyna zmierzy się z Chojniczanką Chojnice, która plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 48 punktów. Chluba Grodu Tura ma spory apetyt na wywalczenie awansu do 1. Ligi, najlepiej bezpośredniego. Ekipa z Pomorza traci obecnie zaledwie dwa punkty do drugiej lokaty.

Wiosną nasi rywale zapisali na swoje konto 5 zwycięstw, 3 remisy oraz 3 porażki. W dwóch ostatnich meczach chojniczanie wygrali z Sandecją, a także z GKS-em Jastrzębie, więc do meczu z Polonią z całą pewnością przystąpią w dobrej formie.

Zimą drużynie z Chojnic pojawiło się kilka nowych twarzy. W szczególności uwagę należy zwrócić na napastnika Valerijsa Sabala. Łotysz zdążył wpisać się na listę strzelców trzykrotnie w 11 meczach, a także dołożył jedną asystę. Oprócz tego ciekawą postacią jest Hide Vitalucci, który do siatki rywali także trafił trzykrotnie i tyle samo razy dogrywał kolegom.

W rundzie jesiennej podczas starcia Polonii z Chojniczanką żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się wówczas remisem 1:1. Na prowadzenie wyszli nasi rywale w 36. minucie, a tuż przed przerwą wyrównał Bedronka. W drugiej połowie nie oglądaliśmy bramek, choć od 56. minuty Chluba Grodu Tura grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Szczytniewskiego.

Bez doświadczonego zawodnika

Trener Łukasz Tomczyk będzie musiał w tym meczu radzić sobie bez Norberta Radkiewicza i Szymona Jopka, którzy w dalszym ciągu wracają do siebie po urazach. Niedostępny będzie także Patryk Stefański, który w meczu z Sandecją przekroczył limit żółtych kartek.

Arbitrem sobotniego meczu będzie Piotr Rzucidło z Warszawy. Sędzia nie prowadził jeszcze oficjalnego meczu z udziałem Polonii.

Spotkanie Chojniczanka Chojnice – Polonia Bytom zostało zaplanowane na 10 maja br., o godzinie 14.00. Transmisję internetową z tego meczu przeprowadzi TVP Sport.

Betclic kod: PBO1920