Z Piastem o trzecie z rzędu zwycięstwo

Drużyna ze Żmigrodu będzie rywalem BS Polonii Bytom w 5. kolejce rozgrywek III grupy trzeciej ligi. Początek niedzielnego meczu przy Frycza-Modrzewskiego o godz. 17:00. Niebiesko-Czerwoni przystąpią do niego z zamiarem kontynuowania dobrej serii.

– Po dwóch ostatnich wygranych nastroje są bardzo dobre. Wszyscy są zaangażowani w pracę na treningach. Widać po chłopakach chęć odniesienia kolejnego zwycięstwa i podtrzymania tej passy. Na tym będziemy się skupiać, by w najbliższym spotkaniu również dopisać sobie trzy punkty – mówi Kamil Rakoczy, trener Polonii.

Pełna pula zgarnięta w konfrontacjach z MKS-em Kluczbork (3:2) i Górnikiem II Zabrze (1:0) pozwoliła naszej drużynie wskoczyć do górnej części bardzo spłaszczonej jeszcze trzecioligowej tabeli. Plasujemy się na 7. pozycji. Dobrą wiadomością jest też sukcesywnie poprawiająca się sytuacja personalna. – Co prawda Patryk Stefański nadal odbywa karę za czerwoną kartkę, ale do pełnego treningu wrócił już za to Przemek Mizgała. To nas bardzo cieszy. Wszyscy są zdrowi, nikomu nic nie dolega, dlatego mogę korzystać z niemalże pełnej kadry – podkreśla trener Rakoczy.

Piast Żmigród, czyli nasz niedzielny rywal, w tabeli znajduje się ciut niżej – bo na 9. miejscu. Zgromadził dotąd o punkt mniej niż bytomianie. Ma na koncie 5 „oczek”. Sezon zaczął od remisów z Miedzią II Legnica i Stalą Brzeg, a także porażki w Zdzieszowicach. Wygrał za to przed tygodniem – i to efektownie, bo 4:2 – przed własną publicznością z ROW-em 1964 Rybnik. To nakazuje nam bardzo mieć się na baczności – tym bardziej, że wcześniej żmigrodzianie dokonali jeszcze wzmocnień „last minute” – zespół zasilili Krystian Miś, mający za sobą występy w Koronie Kielce, czy Dawid Zieliński, terminujący w I zespole Pogoni Szczecin.

– Rywala znam bardzo dobrze. Prowadzi go dobry trener, który przez lata grał w ekstraklasie i zna się na swoim fachu. Możliwości Piasta oceniam wysoko. Trudno będzie wyrwać mu punkty. Lubi od nieraz od pierwszych minut mocno pressować, dlatego spodziewam się, że czeka nas trochę otwartej piłki. Żmigród potrafi tak grać, ma swój styl, chce rozgrywać piłkę – opisuje szkoleniowiec Niebiesko-Czerwonych.

Można uśmiechnąć się, że drużyna z położonej 50 km na północ od Wrocławia 6,5-tysięcznej miejscowości jest skazana na solidny futbol, skoro rolę burmistrza Żmigrodu od 2008 roku sprawuje… Robert Lewandowski. To siódmy z rzędu sezon Piasta na poziomie trzeciej ligi, a drugi – w którym trenerem jest Edi Andradina. Blisko 45-letni Brazylijczyk, przebywający w Polsce od 2005 roku, w barwach Pogoni Szczecin czy Korony Kielce rozegrał w ekstraklasie 186 meczów i strzelił 45 goli. Debiutancki sezon w charakterze szkoleniowca żmigrodzian zakończył na 9. miejscu.

Nieobecnych informujemy, że tradycyjną internetową transmisję z Frycza-Modrzewskiego w formule PPV przeprowadzi Śląskie.TV. Wszystkich innych zapraszamy oczywiście na trybuny. Ceny biletów to 10 i 15 zł. Kasę biletową (od strony Hali Na Skarpie) otworzymy o 15:00, czyli na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem. Bilety ulgowe przysługują dzieciom od 13. do 18. roku życia, kobietom oraz seniorom powyżej 60 lat. Informujemy, że jedyna póki co dostępna forma płatności to gotówka.

Do zobaczenia! Cała Wiara zawsze razem!

BS Polonia Bytom – Piast Żmigród
5. kolejka III grupy III ligi
niedziela, 1 września, godz. 17:00, stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3

Sędziuje: Paweł Łapkowski (Świebodzin).

foto: Anna Szłapa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę