Zaczynamy modernizację stadionu im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2!

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Przebudowa stadionu miejskiego im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 będzie kosztować budżet miasta 39,6 mln złotych, a wykonawcą tej inwestycji jest katowicka spółka S-sport, która 6 kwietnia podpisała umowę na jej realizację. Podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia Krzysztof Bochnia, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom odpowiedzialnej za modernizację stadionu oraz Adam Kaczyński, dyrektor zarządzający spółki S-sport podkreślali, że przebudowa stadionu, która planowo ma zostać zakończona w 2020 roku to nie tylko ogromne przedsięwzięcie budowlane, ale inwestycja, która z pewnością będzie służyć wszystkim mieszkańcom miasta.

Zakończenie procedury przetargowej i podpisanie 6 kwietnia umowy z firmą S-sport to dopiero jeden z etapów związanych z modernizacją stadionu miejskiego – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Bochnia, prezes BS Polonia Bytom. Teraz wykonawca ma osiem miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego, po przyjęciu którego będzie można rozpocząć prace budowlane – dodał sternik niebiesko-czerwonych.
Przy modernizacji stadionu im. Edwarda Szymkowiaka wykorzystana zostanie dotychczasowa infrastruktura, jak: podgrzewana murawa, jej odwodnienie, a także oświetlenie. Na nowym stadionie zasiądzie około 8 500 kibiców, a obiekt spełni wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu będzie na nim można rozgrywać mecze ekstraklasy. Czas potrzebny na realizację inwestycji podzielony został na dwie fazy – prace projektowe oraz roboty budowlane. Na realizację całej inwestycji wykonawca ma 26 miesięcy, w tym osiem miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego. Z kolei w czerwcu, po zakończeniu rozgrywek piłkarskich w IV lidze, rozpoczną się już prace rozbiórkowe na stadionie miejskim.Przypomnijmy, że rozpoczęcie inwestycji przy Olimpijskiej nie byłoby możliwe bez determinacji prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, który od wielu lat podejmował kroki by wreszcie rozpocząć tak potrzebną dla bytomskiego środowiska sportowego inwestycję. Inwestycję, która przez kolejne lata będzie służyła sportowcom zawodowym, młodzieży i dzieciom.

Nowoczesny obiekt piłkarski w naszym mieście jest potrzebny. Od samego początku, kiedy zostałem prezydentem Bytomia dążyłem do budowy infrastruktury sportowej. W mieście powstają boiska piłkarskie oraz wielofunkcyjne obiekty dla dzieci i młodzieży, zaś teraz udało nam się sfinalizować kluczową dla miasta inwestycję, jaką jest modernizacja stadionu przy Olimpijskiej 
– mówił podczas konferencji Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Chciałem również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego zakończenia całej procedury przetargowej. Swoje podziękowanie kieruję również do zebranych w Biurze Promocji radnych Rady Miejskiej, którzy od początku wspierali mnie w walce o modernizację stadionu 
– dodał prezydent Bartyla.Przebudowa stadionu miejskiego z pewnością będzie służyła również celowi związanemu z powrotem Polonii Bytom do najwyżej klasy rozgrywkowej.

Stadion zostanie tak zmodernizowany, aby spełniał wymogi rozgrywek na szczeblu centralnym. To ważne, bowiem w przypadku awansu do wyższej klasy rozrywkowej klub ma zapewnioną bazę sportową na najwyższym poziomie
 – mówił podczas spotkania Adam Kaczyński, dyrektor zarządzający spółki S-sport.

Warto dodać, że nasza drużyna rundę wiosenną IV ligi dokończy na stadionie przy Olimpijskiej, jednak mecze ligowe w sezonie 2018/2019 Niebiesko – Czerwoni będą rozgrywać prawdopodobnie na innym stadionie. Bierzemy pod uwagę dwie opcje. Pierwsza to przeniesienie spotkań ligowych na stadion GKS Rozbark przy ul. Chorzowskiej, zaś druga to – mimo prowadzonych robót budowlanych – dalsza gra przy Olimpijskiej – mówił podczas konferencji Tomasz Kupijaj, dyrektor sportowy BS Polonii Bytom.

Chcemy przywrócić należne miejsce Polonii na piłkarskiej mapie Polski, jednak, aby się to udało niezbędna jest nowoczesna infrastruktura sportowa, która teraz dzięki staraniom wielu osób wreszcie powstanie. Mam nadzieję, że za klika lat w naszym mieście będziemy ponownie gościli najlepsze zespoły w Polsce – dodał na zakończenie prezydent Damian Bartyla.

Tekst opracował i przygotował Tomasz Sanecki/UM Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920