Zaczynamy zimową serię gier sparingowych. Na początek Skra Częstochowa

W sobotę Polonia Bytom rozpocznie serię zimowych gier sparingowych. Równo po 50. dniach przerwy od boiskowej rywalizacji, Poloniści znów zmierzą się z rywalem na zielonej murawie. Już na początek poprzeczka zostanie zawieszona dość wysoko.

 

Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie I-ligowa Skra Częstochowa. Jedna z rewelacji rozgrywek Fortuna 1. Ligi swoje zimowe przygotowania rozpoczęła kilka dni wcześniej, niż jej sobotni przeciwnik. Częstochowianie jutrzejszym meczem z Polonią rozpoczną swoją serię siedmiu meczów kontrolnych, zaplanowanych na styczeń oraz luty bieżącego roku. Podopieczni trenera Jacka Rokosy mają za sobą już testy szybkościowe oraz testy z plyometerii, a od początku bieżącego tygodnia powrócili na boisko do zajęć czysto piłkarskich. Asystentem trenera Rokosy w zespole beniaminka zaplecza Ekstraklasy jest dobrze znany w Bytomiu, Jakub Dziółka. Były, rosły stoper Polonii w barwach dwukrotnego mistrza Polski rozegrał trzy sezony, w tym dwa w rozgrywkach Ekstraklasy, w sezonie 2006/2007 notując awans ze swoją drużyną na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Łącznie obecny członek sztabu szkoleniowego Skry wystąpił w 56 oficjalnych meczach bytomian. Z obozu częstochowskiego klubu możemy się także dowiedzieć, iż w sobotnim meczu możemy zobaczyć na boisku nową twarz w drużynie Skry, 20-letniego Bartłomieja Burmana. Młodzieżowiec został wypożyczony do klubu spod Jasnej Góry na najbliższe pół roku.

 

Meczem ze Skrą, Polonia Bytom rozpocznie serię 9 meczów kontrolnych. Dla Polonistów będzie to bardzo wartościowy sparing. Nie tylko z racji inauguracji sparingowych wyzwań, ale także z powodu możliwości sprawdzenia się na tle pierwszoligowca. W piątek podopieczni trenera Kamila Rakoczego zakończyli pierwszy tydzień zajęć treningowych. Powrót po przerwie świąteczno-noworocznej na boiska przebiegł w bytomskim zespole bez przeszkód. Cieszą na pewno powroty do zdrowia trenujących na pełnych obrotach Jacka Wuwra czy Konrada Andrzejczaka, którzy spragnieni piłki wykazują na zajęciach sporą chęć do gry. Sobotni mecz będzie także okazją do zaprezentowania swoich umiejętności zawodników przebywających w naszym klubie na testach. Przypomnijmy, że na angaż w drużynie dwukrotnych mistrzów Polski liczą 18-letni Maksym Niemiec z Elany Toruń, a także 24-letni Ukraiński ofensywny zawodnik Orest Tkaczuk. Niewykluczone, że w jutrzejszym meczu zaprezentują się także kolejni, aspirujący do gry w Polonii zawodnicy. W bytomskiej drużynie także możemy znaleźć zawodnika, który ma w swoim piłkarskim CV występy w zespole przeciwnika. Jest nim w kadrze Polonii wspomniany już wcześniej Konrad Andrzejczak, który w sezonie 2019/2020 wystąpił w 24 meczach częstochowskiego klubu, zdobywając przy tym 2 gole.

 

Niemalże rok temu, bo 16 stycznia 2021 roku, Polonia Bytom przegranym (2:3) meczem z Odrą Opole, a więc także drużyną z zaplecza piłkarskiej Ekstraklasy rozpoczęła serię meczów kontrolnych. Był to ciekawy i atrakcyjny dla oka mecz, w którym po bramkach Filipa Żagla oraz Damiana Celucha, prowadziliśmy do przerwy z Odrą 2:0. Po przerwie to jednak rywale trzykrotnie trafiali do naszej bramki, a jedną z bramek zdobył świeżo przetransferowany wtedy do Opola, Adam Żak.

 

Początek meczu ze Skrą Częstochowa w sobotę 15 stycznia o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytomiu-Miechowicach.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę