Zakończyć 2019 rok z przytupem! BTS Rekord – Polonia Bytom sobota 23 listopada godz. 13:30

Już jutro w Cygańskim Lesie, który znajduje się w Bielsku-Białej, niebiesko-czerwoni rozegrają ostatnie ligowe spotkanie w 2019 roku. Rywalem podopiecznych trenera Kamila Rakoczego będzie zespół BTS Rekordu, który do naszej drużyny w ligowej tabeli traci zaledwie punkt. Poloniści, aby mierzyć w wysokie cele w 2020 roku, nie mogą pozwolić sobie na porażkę, a potencjalne zwycięstwo pozwoli im przezimować wśród najlepszych drużyn rundy jesiennej III ligi! 

 

Niebiesko-czerwoni zajmują aktualnie 4 pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów na swoim koncie, na które złożyło się 8 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Przed tygodniem zespół prowadzony przez trenera Kamila Rakoczego w ostatnim domowym starciu w tym roku, zremisował 0:0 z przedostatnim w lidze Zagłębiem II Lubin, jednak z przebiegu spotkania można było jednoznacznie stwierdzić, że “Miedziowi” z taką grą, jak przy Frycza Modrzewskiego, już niebawem wykaraskają się ze strefy spadkowej. W drużynie z Bytomia w starciu z Rekordem Bielsko-Biała zabraknie na pewno Jakuba Czajkowskiego, który w ubiegłą sobotę ujrzał 4 żółte napomnienie w obecnych rozgrywkach, a to oznacza zawieszenie i brak możliwości występu w 17 kolejce. Do zdrowia szybko wraca za to Marcin Lachowski i wielce prawdopodobne, że najlepszy strzelec naszej drużyny wybiegnie jutro na boisko przy ul. Startowej.

 

Rekord Bielsko-Biała w ligowej tabeli plasuje się tuż pod nami, a strata “rekordzistów” do naszej drużyny wynosi zaledwie 1 punkt. Przed tygodniem zespół z Bielska-Białej wyrwał 3 oczka w zaciętej rywalizacji z ROW-em Rybnik, wygrywając 2:1, a bramki dla gości zdobywali Czaicki, a także Szymański, który dzięki 8 bramce w sezonie zrównał się w klasyfikacji strzeleckiej z Marcinem Lachowskim. Na 26 zdobytych do tej pory przez Rekord punktów złożyło się 8 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. Bilans bramkowy zespołu prowadzonego przez trenera Piotra Jaroszka wynosi 25-27.

 

Jutrzejsze spotkanie z Rekordem będzie trzecią naszą potyczką z przeciwnikiem z Bielska-Białej. Bytomianie dwukrotnie w ramach rozgrywek III ligi w sezonie 2014/2015 mierzyli się z Rekordem. W Bytomiu spotkanie zakończyło się remisem 2:2, jednak w rundzie rewanżowej Polonia, która kroczyła po awans do II ligi, pewnie pokonała gospodarzy 3:1. Z obozu Rekordu starcia sprzed kilku lat nadal pamiętają między innymi Dariusz Rucki, Mateusz Waliczek, Mateusz Gaudyn, Marek Sobik, Kamil Żołna i wspomniany wcześniej Szymon Szymański.

 

Niebiesko-czerwonych czeka jutro w Bielsku-Białej przy ul. Startowej spotkanie o przysłowiowe “6 punktów”. Zwycięzca starcia Rekord-Polonia zadomowi się na dobre w górnej części ligowej, a co za tym idzie, z niewielką stratą do lidera rozgrywek, będzie mógł przygotowywać się na piłkarską wiosnę. Jeżeli nasi zawodnicy poważnie myślą o grze w 2020 roku o wysokie cele – muszą z Cygańskiego Lasu wrócić jutro z pełną pulą!

 

 

BTS Rekord Bielsko-Biała – Polonia Bytom sobota 23 listopada godz. 13:30 stadion przy ul. Startowej 13 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę