Zakończyć jesienne zmagania zwycięstwem!

W sobotę o godzinie 18:00, Polonia Bytom na własnym stadionie podejmie wicelidera rozgrywek II ligi, Wisłę Puławy, w ramach 19. kolejki rozgrywek II ligi. Spotkanie to będzie ostatnią batalią o ligowe punkty dla niebiesko-czerwonych w 2015 roku.

Poloniści wracają na Olimpijską, by po raz ostatni przed własną publicznością tej jesieni zawalczyć o zwycięstwo. Rok 2015 był dla bytomian rokiem udanym – stojącym przede wszystkim pod znakiem awansu z III ligi na szczebel centralny. O ile podopieczni Jacka Trzeciaka wiosną przyzwyczaili nas do regularnych zwycięstw, o tyle mecze II ligi pokazały, że w rywalizacji ogólnopolskiej o zdobycz punktową jest znacznie trudniej.

Po 17. kolejkach zakończyła się runda jesienna, jednak zawodnicy w tym roku rozgrywają jeszcze dwie serie gier awansem. Przed tygodniem bytomianie ponownie zmierzyli się ze Stalą Mielec, której w szalonym meczu, musieli uznać nieznaczną wyższość, przegrywając 3:4.

Dziś, na stadion im. Edwarda Szymkowiaka zawita Wisła Puławy, drużyna zajmująca 2. lokatę w tabeli, która na własnym stadionie pokonała Polonię 2:1, choć w tamtym spotkaniu niebiesko-czerwoni zasługiwali przynajmniej na remis. Puławianie w obecnych rozgrywkach spisują się bardzo dobrze a w spotkaniach wyjazdowych, tylko dwukrotnie zaznali goryczy porażki. Pięć zwycięstw, dwa remisy i dodatni bilans bramkowy, świadczą o tym, że przed Polonią stoi niezwykle trudne zadanie.

Bytomianie przed 19. kolejką zajmują miejsce tuż nad ,,kreską”. Zwycięstwo, pozwoliłoby odskoczyć bytomskiemu zespołowi od strefy spadkowej i spokojniej przepracować zimę, by wiosną jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie. Wierzymy, że zobaczymy dziś Polonię skuteczną i zwycięską, która swój potencjał piłkarski, w 100% przeniesie na murawę i zdobędzie 3 punkty.

Dla wszystkich sympatyków, którzy nie będą mogli obejrzeć meczu na żywo, telewizja ŚląskieTV przygotowała relację live z meczu, pod poniższym linkiem:

Polonia Bytom – Wisła Puławy LIVE w ŚląskieTV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę