Zakończyć rok pozytywnym akcentem. Polonia – KK UR

W ostatnim meczu 2019 roku zawodnicy Polonii Bytom podejmą w hali “Na Skarpie” ekipę KK UR Bozza Kraków! Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 18.

Zespół KK UR to już trzeci rywal ze stolicy Małopolski, który zawita do bytomskiego obiektu. Wcześniejsze dwa pojedynki, z TS Platinum Kraków oraz AGH Oknoplast Kraków padły łupem przyjezdnych. Tym razem szansę na zwycięstwo będą większe, bo przyjedzie drużyna ze środka tabeli, a nie z jej górnych rejonów.

Krakowianie wygrali połowę dotychczas rozegranych spotkań i gdyby sezon zasadniczy miał się zakończyć dziś, podopieczni Marka Paulischa szykowaliby się właśnie do starcia z AGH w pierwszej rundzie play-off. W drużynie tegorocznego beniaminka takie podsumowanie pierwszych 12 potyczek na pewno musi cieszyć. Swoją największą siłę KK ulokował we frontcourtcie. Pozyskany przed sezonem Adrian Warszawski, w ubiegłych rozgrywkach walczył o awans do I ligi w barwach Żubrów Białystok. Wraz z Tomaszem Palmowskim tworzą bardzo trudny do zastopowania duet skrzydłowych, których powstrzymanie będzie misją numer jeden dla bytomskiego zespołu w piątkowe popołudnie.

Podopieczni Mariusza Bacika po zwycięstwie nad drużyną z Tarnowa nieco odetchnęli i z pewnością spróbują prolongować serię zwycięstw. Plany utrudnia plaga kontuzji w drużynie, która nie pozwala trenerowi wdrażać tej najwłaściwszej rotacji. Tak czy siak, możemy być pewni, że w ostatnim tegorocznym meczu bytomian zobaczymy walkę do samego końca!

BS Polonia Bytom vs KK UR Bozza Kraków
Piątek, 20.12, godz. 18
Hala “Na Skarpie”, ul. Modrzewskiego 5a, Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę