Zapowiedź meczu Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom

Od ostatniego ligowego meczu Niebiesko-czerwonych minęło dokładnie 15 tygodni. 105 dni temu po raz ostatni Polonia Bytom rywalizowała o punkty z Rekordem Bielsko-Biała wygrywając u siebie 1:0.

 

 

Przedsezonowe wzmocnienia Polonii Bytom

Drugą połowę sezonu rozpoczynamy od spotkania z Foto-Higieną Gać. W rundzie jesiennej nasz III-ligowy powrót zakończył się zwycięstwem Gaci, a jedynego gola dla Polonii w tym spotkaniu zdobył Marcin Lachowski z rzutu karnego. Później musieliśmy jeszcze ulec Ślęzy Wrocław, żeby wreszcie zacząć punktować od 3 kolejki, którą zakończyliśmy pierwszym zwycięstwem 3:2 nad MKS Kluczbork. Od tego czasu “Królowa Śląska” punktowała już regularnie na półmetku sezonu mając 30 punktów zdobytych 9 zwycięstwami i 3 remisami.

Dzisiaj do Gaci wracamy jako silniejsza, skonsolidowana w grze drużyna. Wzmocnieni o dwóch rasowych napastników – Adama Żaka z GKS-u Jastrzębie i Łukasza Krakowczyka z Piasta Gliwice już na sparingach pokazywaliśmy swoje strzeleckie możliwości. Sporym wzmocnieniem Polonii jest też z pewnością kariera reprezentacyjna Mariusza Fornalczyka. Popularny “Fornal” pod okiem trenera Marcina Dorny rozegrał dobry turniej w Hiszpańskiej La Mandze, co przełożyło się nie tylko na wzrost doświadczenia naszego zawodnika, ale również na kolejne powołanie do kadry Polski. Aktualnie nasz młody pomocnik jest pewnym elementem drużyny prowadzącym akcje na lewej stronie boiska.

Nasz bilans bramek zdobytych do bramek straconych, który aktualnie wynosi 28-17 też z pewnością będzie wyglądał lepiej nie tylko dzięki napastnikom. W okresie sparingowym stabilnie wysoką formę prezentuje bardzo doświadczony stoper Łukasz Matusiak do którego po chorobie dołączył Norbert Radkiewicz. Dołączając do tego duetu Michała Bedronkę mamy wystarczająco wysoką linie obrony, by utrudnić Gaci każdy stały fragment gry w naszym polu karnym.

Również linia pomocy prezentuje się mocno i solidnie po okresie sparingowym. Doświadczony pomocnik Dawid Krzemień regularnie strzela do bramki przeciwnika, a Patryk Stefański udowadnia, że stałe fragmenty gry cyklicznie rozstrzeliwuje na treningach. Do grona legitymujących się wieloletnim stażem zawodników dołącza Jakub Wróbel – pierwotnie mający wesprzeć naszych juniorów, który ostatecznie wylądował w pierwszej drużynie.

Skoro wspomnieliśmy o nowych nabytkach i mocnych stronach wypada też zwrócić uwagę na kadrowe emigracje. Z pierwszą drużyną tymczasowo rozstał się wypożyczony do Dramy Zbrosławice Adam Fic oraz Piotr Makowski również wypożyczony do Stali Brzeg. Bytomską szatnię opuścił także Jarosław Czernysz. Grający we wszystkich ligowych meczach pomocnik trafił do I-ligowej Odry Opole, gdzie zdążył już zaliczyć trafienie w meczu ze Stomilem Olsztyn.

 

Zmiana warty w Foto-Higienie Gać

Spore zmiany w swojej kadrze zanotowała Foto-Higiena Gać. Zespół z Dolnego Śląska opuścił Michał Bartkowiak, występujący dotychczas w 15 spotkaniach III ligi, a także Jan Jakacki, Mateusz Sawicki i Filip Barski. Do drużyny Foto-Higieny dołączył 17-letni Radosław Bąk przechodzący prosto ze Śląska Wrocław, Adrian Jeziorski z Piasta Nowa Ruda, Oskar Paleczny z Pniówka Pawłowice Śląskie oraz trio ze Ślęzy Wrocław – Maciej Matusik, Tobiasz Jarczka i Marcin Wdowiak. Maciej Matusik i Marcin Wdowiak regularnie występowali we wrocławskiej drużynie.

W okresie sparingowym Foto-Higiena rozegrała 7 sparingów, w czasie których przegrała między innymi z AKS-em Strzegom (2:1), Górnikiem Polkowice (4:2) i Ślęzą Wrocław (3:2) i zwyciężyła z Miedzią Legnica  (6:1) i WKS-em Wierzbice (4:1). Drużyna z  Gaci zremisowała z Polonią Nysa (2:2) i MKS Polonia-Stal Świdnica (1:1).

 

Stawka tego meczu

Stawką jutrzejszego spotkania jest przede wszystkim zbudowanie dobrego morale zespołu. Udane wejście w sezon zakończone zwycięstwem zawsze jest wiatrem dmącym w piłkarskie żagle, ale nie tylko o morale tutaj chodzi. Polonia, która przerwę zimową w rozgrywkach III-Ligi spędziła na 3 miejscu tabeli traci 6 punktów do liderującego grupie Śląska II Wrocław jednocześnie mając przewagę 6 punktów nad 12-stą Foto-Higieną Gać. W takim układzie tabeli musimy jak najszybciej zacząć punktować, by nie pozwolić na zwiększenie dystansu do lidera, a jednocześnie uciec od innych drużyn, które z pewnością chciałyby zająć nasze miejsce.

Mocniejsi o sparingowe zwycięstwa i jedynie jednobramkowe przegrane będziemy postrzegani jako groźny przeciwnik, ale naszą pozycję zweryfikuje wyłącznie boisko. Już w sobotę o 15:00 na stadionie w Gaci przystąpimy do pierwszego z 17-stu sprawdzianów!

 

Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom
sobota 07.03.2020, godz. 15:00
Stadion w Gaci
Sędzia główny – Dawid Kuraszkiewicz (Gorzów Wielkopolski)
Asystenci – Piotr Brzozowski (Gorzów Wielkopolski), Tomasz Białek (Drezdenko)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę