Zdolny młodzieżowiec nowym nabytkiem Polonii! Witamy Jakuba Trojanowskiego!

Polonia Bytom inwestuje w młodzież. Przykładem tego typu działania jest pozyskanie Jakuba Trojanowskiego, zdolnego młodzieżowca, który z pewnością będzie inwestycją w przyszłość naszego klubu.

 

Jakub Trojanowski dokładnie 24 stycznia skończył dopiero 19 lat, a już ma za sobą blisko 50 meczów na poziomie makroregionalnym. Prześledźmy jednak jego piłkarskie CV po kolei. Kuba jest wychowankiem FC Football Wrocław Academy. W sezonie 2019/2020 trafił na wypożyczenie do Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, gdzie występował w trójkolorowych barwach w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Od sezonu 2020/2021 reprezentował III-ligowego Piasta Żmigród, gdzie od razu, mimo młodego wieku, wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie “Dumy Doliny Baryczy”. Efektem tego były przez 1,5 roku regularne występy na III-ligowym poziomie, gdzie w każdym, kolejnym meczu zyskiwał potrzebne dla młodego wieku doświadczenie i ogranie.

 

Nasz młody zawodnik cieszy się z podjęcia ważnej dla jego przyszłości decyzji o przejściu do klubu dwukrotnego mistrza Polski. – Cieszę się, że dołączyłem do klubu z taką tradycją i bogatą historią. Chciałbym podczas mojego pobytu w Polonii stawać się lepszym zawodnikiem – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu z klubem Jakub Trojanowski. Nasz zawodnik opisując siebie zapowiada walkę o pierwszy skład Polonii i jest gotowy przed piłkarskim debiutem na nowe wyzwania: – Moimi mocnymi cechami są zaangażowanie w to, co robię, a także nieustępliwość i oddawanie zawsze serca na boisku w każdym meczu. Poprzez moją grę chciałbym pomóc Polonii w walce o najwyższe cele.

 

Komentarz dyrektora sportowego Polonii Bytom, Tomasza Stefankiewicza:

Kuba Trojanowski, tak jak pozostali zawodnicy pozyskani przez nas zimą, był obserwowany przez nas już od dłuższego czasu. Jest to zawodnik, który posiada jeszcze przez 2,5 roku status młodzieżowca, a także wyróżniająca się postać w naszej lidze w tym przedziale wiekowym, dlatego bardzo się cieszę, że nasza determinacja doprowadziła do pozyskania tego zawodnika. Kuba, który gra na pozycji środkowego obrońcy, charakteryzuje się dużą agresywnością w walce o piłkę, a także właściwym jej operowaniem, co przy naszym stylu gry jest bardzo ważną cechą. Jesteśmy ciekawi, jak Kuba będzie się rozwijał i liczymy na to, że będzie mocno pukał do pierwszego składu Polonii Bytom od najbliższych spotkań.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę