Zmarł Jerzy Radecki, wieloletni zawodnik Polonii Bytom

W dniu wczorajszym dotarła do nas bardzo smutna informacja. W wieku 75-lat zmarł Jerzy Radecki, wieloletni zawodnik Polonii Bytom, uwielbiany przez rzeszę kibiców Niebiesko-Czerwonych zawodnik, który w latach 70-tych był jedną z kluczowych postaci Klubu.

Jerzy Radecki urodził się 13 lipca 1948 roku w Bytomiu i to właśnie Polonia była jego pierwszym klubem, któremu jak się później okazało poświęcił znaczną część swojej piłkarskiej kariery. Grający na pozycji napastnika Radecki występował w Polonii Bytom w latach 1966-1976. Po późniejszym, trzyletnim okresie gry w Górniku Zabrze wyjechał do Austrii. Tam reprezentował barwy takich klubów jak Vorwarts Steyr, ASK Salzburg, USC Seitenstetten czy ASK Amstetten. Karierę zawodniczą zakończył w 1992 roku.

W Ekstraklasie w barwach Polonii Bytom zadebiutował w 1966 roku. Przez dziesięć lat gry w zespole Królowej Śląska wystąpił w 201. meczach ligowych, w których zdobył 35 goli, dochodząc w sezonie 1972/1973 ze swoim zespołem do finału Pucharu Polski, który pechowo zakończył się dla Niebiesko-Czerwonych, przegraną w serii rzutów karnych z Legią Warszawa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 26 stycznia o godzinie 9:00 w kaplicy pogrzebowej przy ul. Piekarskiej w Bytomiu.

Urna z prochami Śp. Jerzego Radeckiego spoczęła w piątkowy poranek na cmentarzu katolickim przy ul. Powstańców Śląskich w Bytomiu. Legendarny napastnik Polonii Bytom odszedł 22 stycznia 2024 roku w wieku 75 lat.


Na fotografii głównej zespół Polonii Bytom w sezonie 1973/1974. Jerzy Radecki kuca pierwszy od lewej. Fot: polska-pilka.pl

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę