Zmarł Władysław Kłoczko

Nie tak chcieliśmy rozpocząć tydzień przed powrotem Polonii do ligowych zmagań. Z bólem serca, żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dziś nad ranem w wieku 97 lat odszedł od nas wieloletni trener i działacz Polonii Bytom, Władysław Kłoczko.

Od połowy lat 50. minionego wieku związany z bytomskim Klubem. Był pierwszym kierownikiem hokejowej drużyny bytomian. Przez kolejne cztery dekady – trener trampkarzy w sekcji piłkarskiej niebiesko–czerwonych, a także bytomski „łowca talentów”, który na bytomskich placach, podwórkach i ulicach odkrył wielu późniejszych ligowców. Urodzony we Lwowie, żołnierz 2. Armii Wojska Polskiego, odznaczony Brązowym i Srebrnym Medalem „Zasłużony na Polu Chwały”. W uznaniu zasług dla piłki nożnej, Władysław Kłoczko został uhonorowany m.in. medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej i przyznawanym przez PZPN Brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej.

Rodzinie oraz bliskim Śp. Władysława Kłoczko składamy najszczersze kondolencje. O uroczystościach pogrzebowych poinformujemy w osobnym komunikacie.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę