Zmazać plamę po derbach. Przed meczem z Wartą Gorzów

Już jutro o godzinie 17:00 Polonia podejmie u siebie Wartę Gorzów w ramach 28. kolejki rozgrywek III ligi, grupy III.

Ubiegłotygodniowy mecz nie poszedł po myśli Polonistów. Nasza drużyna uległa w derbowym spotkaniu chorzowskiemu Ruchowi 2:1 (2:1). Wszystkie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania. Dla gospodarzy strzelał wówczas Marcin Kowalski oraz Kacper Będzieszak, natomiast w zespole z Bytomia bramkę zdobył Patryk Stefański. Przyjezdni pomimo gry w przewadze od 25. minuty nie zdołali odwrócić losów spotkania. Głęboko cofnięty zespół Ruchu bronił dzielnie dostępu do swojej bramki i zdołał dowieźć jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka arbitra.

W Bytomiu będziemy jutro gościć Wartę Gorzów. Klub ten powstał w 1945 roku, a jego największym osiągnięciem jest piąte miejsce w ówczesnej III lidze, w latach 1990/91. Warta w tym sezonie jest beniaminkiem, a jej dorobek punktowy wynosi 27 oczek po 26. spotkaniach, dwa punkty powyżej strefy spadkowej. Co godne podkreślenia, Warta podobnie jak Polonia lepiej radzi sobie w spotkaniach wyjazdowych. Biorąc pod uwagę wyłącznie mecze w roli gościa, plasuje się na dziesiątej lokacie. Podopieczni Mariusza Misiury potrafili się niejednokrotnie w tym sezonie postawić wyżej notowanym zespołom. Wyróżnić możemy niedawno rozegrany mecz z Ruchem Chorzów, w którym gorzowianie wygrywali 1:0 aż do 94. minuty, żeby w ostatnich sekundach stracić dwie bramki i finalnie przegrać z liderem 2:1.

Zadaniem Polonistów z całą pewnością będzie zmazać plamę po nieudanym występie w Chorzowie oraz podtrzymać passę zwycięstw z rzędu w roli gospodarza, która obecnie wynosi już siedem. Ostatni raz podopieczni Kamila Rakoczego musieli uznać wyższość rywala na własnym terenie 9 października 2020 roku. Oba zespoły kładą spory nacisk na szkolenie młodzieży, a ich misją jest konsekwentne wprowadzanie wychowanków w szeregi pierwszego zespołu. Paradoksalnie jednak w drużynie z Gorzowa jedną z bardziej wyróżniających się postaci jest przeżywający drugą młodość, czterdziestoletni Paweł Posmyk. Obok ikony bytomskiego klubu Marcina Lachowskiego, jest on najstarszym strzelcem rundy wiosennej. Ostatni pojedynek tych zespołów miał miejsce 19 września ubiegłego roku. W tamtym spotkaniu górą była Polonia, która wygrała 3:0 (1:0), wówczas na listę strzelców wpisał się Filip Żagiel oraz dwukrotnie Adam Żak. Czy Polonia powtórzy ten rezultat na własnym stadionie? Przekonamy się już niebawem. Ze spotkania będzie prowadzona transmisje LIVE, a na stanowiskach komentatorskich zasiądą: Tadeusz Danisz oraz debiutujący w takiej roli Jacek Wuwer. Wykupić transmisję możecie klikając w poniższy link:

Transmisja Polonia – Warta

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Superbet: wyraźnym faworytem spotkania jest Polonia, na którą kurs wynosi 1.45. Zwycięstwo gości wyceniane jest według kursu 5.35. Superbet przygotował na to spotkanie pełną ofertę, z której wyróżnić możemy między innymi zdarzenie +2,5 bramki, za które dostaniemy 1.57 za każdą postawioną złotówkę.

28. kolejka, III Liga, Grupa III
Polonia Bytom – Warta Gorzów Wielkopolski
1.05.2021, godz. 17:00
Olimpijska 2, Bytom

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę