Zmazać plamę sprzed tygodnia, a więc starcie Polonia Bytom – Warta Zawiercie.

Szósta kolejka nie należała do szczęśliwych dla zawodników Polonii Bytom. W ubiegłą sobotę niebiesko-czerwoni ulegli w Poraju miejscowej Polonii, odnosząc pierwszą ligową porażkę w ubiegłorocznych rozgrywkach. Okazja do rehabilitacji już jutro, kiedy to podopieczni trenera Marcina Domagały zmierzą się o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach z czwartą w ligowej tabeli Wartą Zawiercie.

Bytomianie do Poraja jechali w roli zdecydowanego faworyta, tym większe było zdziwienie wszystkich obserwatorów sobotniego spotkania , gdy po ostatnim gwizdku arbitra spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 3:0 dla gospodarzy. Nasi zawodnicy nie mają jednak zbyt wiele czasu, aby rozpamiętywać wydarzenia z ubiegłego tygodnia. Już jutro czeka ich kolejne ciężkie starcie, tym razem rywalem Polonii będzie niebezpieczna w tym sezonie Warta Zawiercie. Do w drużynie Polonii do gry po przerwie spowodowanej kontuzją powinien powrócić Krzysztof Hałgas, który opuścił boisko w spotkaniu z Piaski z powodu lekkiego urazu. Do treningów powrócił już także Norbert Radkiewicz, jednak sobotnie popołudnie to chyba jeszcze za wczesna data powrotu dla naszego wychowanka, który przez kilka ostatnich tygodniach walczył z urazem stawu skokowego. Poloniści będą mieli zatem jutro przed własną publicznością doskonałą okazje do rehabilitacji za ostatnią wpadkę.

Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe dla wychowanka Polonii – Mateusza Harkawego, który od nowego sezonu reprezentuje barwy właśnie naszego jutrzejszego przeciwnika.  19 – letni bramkarz, który w poprzednim sezonie walczył o miejsce w bramce z Patrykiem Królem w trakcie przerwy letniej przeniósł się do Zawiercia, gdzie o miejsce w bramce rywalizuje z innym wychowankiem Polonii – Rafałem Maścibrzuchem, który dodatkowo doskonale zna obiekt na Szombierkach, ponieważ w sezonach 2015/16 a 2016/17 reprezentował barwy Szombierek Bytom.

Zawodnicy Warty prowadzeni od nowego sezonu przez Sebastiana Stemplewskiego aktualnie zajmują 4 miejsce w ligowej tabeli, na które złożyło się 11 punktów uzbierane w pięciu spotkaniach (Warta ma jedno zaległe spotkanie do rozegrania z Grodźcem). W tym czasie Warta strzeliła swoim rywalom dziesięć bramek, tracąc zaledwie jedną. W poprzedniej kolejce Warta na własnym boisku zaledwie zremisowała 1:1 z Unią Dąbrowa Górnicza, tracąc przy tym pierwszą bramkę w obecnych rozgrywkach. Tym samym przed jutrzejszym spotkaniem Warta ma cztery oczka straty do naszej drużyny. Potencjalna strata punktów przez bytomian może spowodować ogromny ścisk w górnej części ligowej tabeli.

Jutrzejsze spotkanie określane jest mianem „o sześć punktów”, w związku z tym nasi zawodnicy potrzebują waszego wsparcia z trybun. Miejmy nadzieję, że gorący i żywiołowy doping poniesie naszych zawodników do zwycięstwa. Przypominamy, że spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego. Dla wszystkich kibiców, którzy nie mogą zjawić się jutro na stadionie, przygotowaliśmy relację live, którą śledzić będzie można na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę