Zmiana trenera przy Olimpijskiej. Kamil Rakoczy nowym szkoleniowcem niebiesko-czerwonych.

Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. pragnie poinformować, iż z dniem dzisiejszym, funkcję pierwszego trenera niebiesko-czerwonych objął Kamil Rakoczy, który na tym stanowisku zmienił trenera Marcina Domagałę.

 

Kończący współpracę z Polonią trener Marcin Domagała objął drużynę przed startem rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/2019. Pod wodzą trenera Domagały niebiesko-czerwoni zdobyli 76 punktów, na które złożyły się 24 zwycięstwa, 4 remisy oraz 2 porażki. W decydującym starciu o III ligę nasz zespół prowadzony przez trenera Domagałę pokonał w barażowym dwumeczu LKS Czaniec i wywalczył promocję do III ligi.

 

Nowym szkoleniowcem Polonii Bytom został 39-letni Kamil Rakoczy. Postać trenera Kamila Rakoczego w Bytomiu jest doskonale znana, ponieważ z zespołem dwukrotnego Mistrza Polski związany jest od ponad 15 lat, gdy rozpoczął pracę w Akademii Piłkarskiej naszego klubu. W swojej zawodowej karierze Kamil Rakoczy prowadził do tej pory między innymi takie kluby jak Chemik Kędzierzyn-Koźle, czy Ruch Radzionków, z którym w sezonie 2017/2018 wywalczył awans do III ligi. Dla trenera Kamila Rakoczego nie będzie to pierwszy kontakt z drużyną seniorów Polonii Bytom, ponieważ już w sezonie 2014/2015 był częścią sztabu szkoleniowego dowodzonego wtedy przez Jacka Trzeciaka, który zdołał wywalczyć awans do II ligi. Trener Rakoczy łączyć będzie pracę z pierwszą drużyną Polonii z prowadzeniem zespołu juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom.

 

Trenerowi Rakoczemu życzymy powodzenia w pracy z niebiesko-czerwonymi w sezonie 2019/2020, natomiast trenerowi Marcinowi Domagale pragniemy serdecznie podziękować za trud włożony w pracę na rzecz dwukrotnego Mistrza Polski, a co najważniejsze – za wywalczenie awansu do III ligi. Życzymy trenerowi dalszych sukcesów w swojej karierze!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920