Zwycięski sparing Niebiesko-Czerwonych. Polonia Bytom – Drama Zbrosławice 2:0 (1:0)

Zespół Polonii Bytom pokonał w rozegranym w sobotnie przedpołudnie meczu kontrolnym Dramę Zbrosławice 2:0 (1:0). Do bramki czwartoligowca trafiali Filip Żagiel oraz Dawid Wolny.

Po emocjach związanych z piątkowym, ligowym starciem o punkty, Niebiesko-Czerwonych czekało jeszcze wyzwanie związane z sobotnim meczem kontrolnym. W starciu z drugim zespołem pierwszej grupy IV ligi śląskiej zagrali głównie zawodnicy, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu z Radunią w pełnym wymiarze czasowym, bądź spotkanie drugoligowe oglądali z wysokości ławki rezerwowych. Polonistów wsparła w sobotę również grupa wyróżniających się zawodników Juniora Starszego, w tym m.in. Bartosz Maśnica, który mecz z Dramą rozpoczął w wyjściowym składzie.

Pierwsze minuty spotkania to akcje toczone głównie w środku pola, choć z dalszym rozwojem meczowych sytuacji coraz częściej gracze jednej i drużyny zaczęli gościć pod bramkami swoich oponentów. W zespole naszych gości oglądaliśmy w wyjściowym składzie kilku zawodników z historią w Polonii, a jeden z nich mógł w 14′ minucie “przypomnieć się” bytomskiej drużynie trafieniem. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Kuliński, natomiast do futbolówki najwyżej wyskoczył Krzysztof Hałgas, kierując ją prosto w spojenie bramki. Pod koniec pierwszej połowy do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze, co przypieczętowali bramką w 37′ minucie. Piłkę w pole karne posłał Sebastian Steblecki, a z bliskiej odległości swój zespół na prowadzenie wyprowadził Filip Żagiel, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mógł wystąpić we wczorajszym spotkaniu ligowym.

Scenariusz drugiej połowy nie odbiegał zbytnio od tego, co oglądaliśmy przed przerwą. Dalej to podopieczni trenera Łukasza Tomczyka byli stroną dominującą, trafiając po raz drugi do siatki Dramy w 52′ minucie gry. Asystę po świetnym podaniu z własnej połowy zanotował Maśnica, a wychodzący na czystą pozycję Dawid Wolny dopełnił formalności. Parę minut później Maśnica mógł powtórzyć swój wyczyn, jednak tym razem nasz napastnik przegrał pojedynek z bramkarzem Dramy. Po upływie 60′ minuty gry na boisku pojawiła się bytomska młodzież w postaciach dobrze już znanych kibicom Polonii Bytom Kamila Siudaka oraz Pawła Zagórskiego, ale także Macieja Mirowskiego, Miłosza Szuberta czy Przemysława Chudeckiego. Poloniści nie tylko obronili wynik w starciu z wiceliderem IV ligi śląskiej, ale również stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu. Ostatecznie sobotni sparing zakończył się dwubramkową wygraną gospodarzy.

Spotkanie rozegrano w systemie 2 x 40 minut.

SPARING: 24 lutego 2024 r, godz. 11:00, ul. Piłkarska 8, Bytom.

BS Polonia Bytom – LKS Drama Zbrosławice 2:0 (1:0)

bramki: 37′ Filip Żagiel, 42′ Dawid Wolny.

Polonia: Hajduk (62′ Zagórski) – Maśnica, Cichocki, D. Zieliński – Brzozowski (41′ Zawodnik testowany), Krzemień, Ściślak (62′ Chudecki), Szmigiel (62′ Mirowski) – Żagiel (62′ Szubert), Wolny (69′ Brzozowski), Steblecki (62′ Siudak). Trener: Łukasz Tomczyk.

Drama: Buszka – Liszka (30′ Chwastek), Hałgas, Fic, Zawodnik testowany I (41′ Dyląg) – Kuliński (65′ Szewczyk), Belica (41′ Siwek), Pietryga – Hermasz (41′ Ptak), Spende (41′ Kotalczyk), Zawodnik testowany II (65′ Bujoczek). Trener: Dariusz Dwojak.

Sędzia główny: Daniel Wiejowski (Gliwice).