101 lat Polonii Bytom!

4 stycznia to niezwykle istotna data w kalendarzu społeczności Polonii Bytom. Dokładnie 101 lat temu – 4 stycznia 1920 roku z inicjatywy Polskiego Komisariatu Plebiscytowego odbyło się zebranie założycielskie “Towarzystwa Sportowego Polonia”.

W 2020 roku świętowaliśmy 100-lecie istnienia Niebiesko-Czerwonych. Wybieraliśmy XI stulecia, nagradzaliśmy wszystkich tych, którzy swoim sercem i pracą dołożyli cegiełkę, do wielkości tego Klubu i rozpoznawalności na piłkarskiej mapie kraju w Polsce i na świecie.

Polonia wchodzi w nową dekadę i nowe stulecie. 101 lat oznacza, że otwieramy nowy rozdział historii, oparty na pracy u podstaw, z wiarą w rozwój własnej akademii, o której sile stanowią ludzie mający w sercu bytomski Klub. Nowe karty w dziejach Polonii Bytom piszemy wspólnie  – każdy zawodnik,  każdy wychowanek,  każdy trener, pracownik, rodzic i kibic trzymający kciuki za bytomian.

Dziś świętujemy urodziny Polonii Bytom w najlepszy możliwy sposób – zabieramy się do pracy, by nowo napisana historia była Waszą chlubą. Wszystkiego najlepszego!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920