Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje modernizacje boiska treningowego

Miło nam poinformować, że już niebawem rozpocznie się modernizacja treningowego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu. W dniu dzisiejszym Prezes Spółki Bytomski Sport – Jakub Snochowski podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i  Turystyki, na mocy której resort sportu dofinansuje inwestycję kwotą ponad półtora miliona złotych.

W ramach prac przewidziana jest modernizacja treningowego boiska piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu, które na skutek wieloletniej eksploatacji, uległo zniszczeniu.

Boiska należące do kompleksu są bardzo intensywnie użytkowane przez 7 dni w  tygodniu, trenuje tam łącznie ponad 500 osób trenujących zarówno w KS Polonia Bytom, jak również̇ uczniów Szkół Mistrzostwa Sportowego, sekcji piłki nożnej kobiet OSIR Bytom i  podopiecznych „Akademii Piłkarskiej”.

W projekcie modernizacji planuje się zastosowanie rozwiązań funkcjonalnych zapewniających dostępność obiektów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w  szczególności zapewniono dostępność komunikacyjną (przewiduje się̨ stworzenie specjalnie dostosowanego miejsca dla osób korzystających z wózków inwalidzkich, przeznaczonego do oglądania rozgrywek piłkarskich, wraz z miejscem dla opiekuna oraz wydzielenie pośród istniejących miejsc parkingowych stanowisk dla osób niepełnosprawnych), a nowy ciąg komunikacyjny poprawi poruszanie się̨ po obiekcie osobom niepełnosprawnym.

Jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, a ich początek przypadnie na pierwsze półrocze 2017 roku. Całkowity koszt remontu szacowany jest na ponad trzy i pół miliona złotych.

Po remoncie obiekt będzie użytkowany przez kluby sportowe i szkoły będzie pełnić także funkcję obiektu ogólnodostępnego. Dzięki inwestycji zdecydowanie poprawią się̨ warunki uprawiania sportu w naszym mieście.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę