TRENER ORZESZEK “…SKŁAD WYMAGA UZUPEŁNIENIA”

Wczoraj zawodnicy zaczęli okres przygotowawczy, pierwszy trening w Hali “Na Skarpie”. Ilu zawodników ma Trener do dyspozycji?

Na dzień dzisiejszy na treningu było 25 zawodników, jeszcze kilku przeziębionych nie trenowało, kilku nowych zawodników z nami trenuje decyzje zostaną podjęte co do przydatności ich w naszej drużynie w najbliższym czasie.

Na jakich pozycjach grają testowani zawodnicy ?

Jeden napastnik, lewy obrońca i pomocnik, szukamy zawodników którzy byliby nam w stanie pomóc i nas wzmocnić, skład na pewno wymaga uzupełnienia i że tak powiem takiej „świeżej krwi”.

Dzisiaj dzień testów wydolnościowych, jak on będzie wyglądać ?

Praktycznie cały ten pierwszy tydzień naszej pracy to jest taki mikrocykl wprowadzający. Głównie badania i testy, dzisiaj mamy badania wydolności, bip test, jutro też spokojne zajęcia, w czwartek kolejny dzień testów, test wytrzymałości szybkościowej, tak jak powiedziałem ten pierwszy mikrocykl jest taki łagodny wprowadzający do zajęć.

Do pierwszego meczu 4 marca z Wartą Poznań w Bytomiu rozegramy 12 sparingów, między meczami jest też obóz  w Gutowie, niech Trener nam przybliży jak ten okres przygotowawczy będzie przebiegał ? 

Zaplanowanych jest 12 sparingów nie jest wykluczone, że w dniach, kiedy jest zaplanowany jeden sparing nie rozegramy dwóch meczów, więc może ta liczba jeszcze się zmienić, ale nie jest to aż tak ważne. Fajnie, że mamy dosyć mocnych sparingpartnerów będzie się można przyjrzeć naszej grze wyłapać błędy, które zespół popełnia i popracować nad ich poprawą. Mamy również zaplanowany obóz w Gutowie, gdzie też planujemy mocno popracować. Okres przygotowawczy to trudny czas dla zawodników to przede wszystkim ciężka praca nad wytrzymałością siłą, później dochodzą elementy techniki i taktyki. Chciałbym, żeby kadra się bardzo szybko wykrystalizowała, zamierzam uniknąć takiej sytuacji, że przed końcem okresu transferowego dojdzie 2 – 3 zawodników, którzy z nami wcześniej nie pracowali. Na pewno wtedy tego zgrania będzie brakowało, więc zależy mi byśmy jak najszybciej mogli w komplecie przygotowywać się do pierwszego meczu. Jedno miejsce trzymamy ewentualnie dla zawodnika takiego, który w wyższej klasie rozgrywkowej się nie załapie, a nas mógłby wzmocnić.

Czy z juniorów Polonii Bytom ktoś ma szanse się przebić do kadry pierwszego zespołu ?

Przyglądamy się młodym zawodnikom obserwowaliśmy ich w sparingach listopadowych/grudniowych. Przyglądamy się zajęciom, rozważamy również zabranie 1-2 młodych chłopaków na obóz, ale te decyzje dopiero zapadną.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę