Adam Burek przestał pełnić funkcję trenera Polonii Bytom

W poniedziałek 25 września dotychczasowy trener pierwszej drużyny Polonii Bytom Adam Burek, przez wzgląd na niezadowalające wyniki sportowe, przestał pełnić swoją funkcję.

Adam Burek objął funkcję pierwszego trenera Polonii Bytom 9 stycznia 2023 roku, zastępując na tym stanowisku Ryszarda Wieczorka. Poprowadził on Polonię łącznie w 27. meczach ligowych na poziomie 3. oraz 2. ligi. W czerwcu wywalczył z naszym zespołem awans na szczebel centralny, triumfując również w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Pod wodzą trenera Adama Burka Niebiesko-Czerwoni w obecnym sezonie na poziomie 2. ligi rozegrali 10 spotkań, w których dwukrotnie cieszyli się z kompletu punktów, plasując się obecnie na 16. miejscu w tabeli. Trenerowi Adamowi Burkowi dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz naszego Klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej.

Funkcję tymczasowego trenera Polonii Bytom przejął Łukasz Tomczyk, który pełnił do tej pory funkcję asystenta trenera Adama Burka. 34-letni szkoleniowiec ma na swoim koncie pracę w sztabach szkoleniowych pierwszoligowych: Resovii Rzeszów, Wisły Kraków oraz GKS-u Katowice, a także samodzielnie prowadził Victorię Częstochowa. W czwartek poprowadzi Polonię Bytom w meczu Fortuna Pucharu Polski w Szczecinie.

O informacjach związanych z wyborem nowego szkoleniowca pierwszej drużyny Polonii Bytom, klub poinformuje wkrótce.

Fot. Polonia Bytom/400mm.pl

Na zdjęciu: Łukasz Tomczyk (z lewej) poprowadzi Polonię Bytom w czwartkowym meczu Pucharu Polski w Szczecinie.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę