Adam “Neerven” Marczak przed finałami ORLEN ePucharu Polski: TOP 2 to cel minimum

Reprezentant Polonii Bytom w EA FC 24 po wywalczeniu awansu do najlepszej czwórki ORLEN ePucharu Polski już dziś od godziny 18:00 będzie rywalizować o końcowy triumf w tych rozgrywkach. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z naszym reprezentantem.

Bartosz Majewski: W Polonii miałeś zagrać już przed rokiem, ale wtedy ePuchar Polski się nie odbył. Teraz jednak turniej doszedł do skutku. Cieszysz się, że wróciły te rozgrywki do e-sportowego kalendarza?

Adam Marczak: Bardzo się cieszę z powrotu ePucharu, w którym debiutuję w tym roku. Każdy zdaje sobie sprawę ,jak mało jest turniejów na polskiej scenie, a takowy jest jednym z największych na przestrzeni całego roku, więc tym bardziej jestem zadowolony z możliwości sprawdzenia się w nim.

B.M.: Główna zmiana w stosunku do ostatniej edycji to rywalizacja 1 na 1, zamiast 2 na 2. Jak oceniasz tę zmianę i czy lepiej czujesz się, grając w pojedynkę?

A.M.: Dla mnie jest to zdecydowanie zmiana na plus, lepiej czuję się, grając 1 na 1. Mam wtedy całą odpowiedzialność za błędy występujące w meczu.

B.M.: Nie mniej istotna różnica to fakt grania w trybie 95 OVR reprezentacją Polski, zamiast w Ultimate Team. Ty jednak dobrze się w nim odnajdujesz, jaki jest tego sekret?

A.M.: Po zakończeniu mojego sezonu w Fifie 23 rozegrałem setki meczów w tym trybie przeciwko bardzo dobrym polskim graczom, stąd znajome są mi schematy, które nadal występują w EA FC.

B.M.: Jak oceniasz swoje szanse podczas finałów, kto będzie Twoim zdaniem najgroźniejszy? Zwycięstwo w ePucharze Polski byłoby chyba Twoim największym dotychczasowym osiągnięciem.

A.M.: Zdecydowanie byłoby to moje największe osiągnięcie. Uważam, że mam spore szanse ze względu na to, że jako jedyny z finalistów mam ogromne doświadczenie w trybie 95 OVR. Nie boję się żadnego rywala, skupiam się przede wszystkim na własnym dobrym występie.

B.M.: Po awansie mówiłeś, że obok nagród pieniężnych nie mniej istotny jest fakt, że najlepsza dwójka turnieju zostanie powołana do reprezentacji Polski. Jak wiele znaczy dla Ciebie potencjalna szansa reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej?

A.M.: Bycie zwycięzcą ePucharu Polski lub wywalczenie awansu na zgrupowanie kadry jest dla mnie bardzo ważne, dlatego TOP 2 to cel minimum na nadchodzącym lanie. Nagrody pieniężne to sprawa drugorzędna w takim turnieju.

B.M.: Transmisje na klubowym Facebooku przyciągnęły spore grono sympatyków, najpewniej nie inaczej będzie podczas finałów. Chciałbyś im coś przekazać?

A.M.: Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego zaangażowania kibiców podczas rozgrywek e-sportowych. Jestem wdzięczny wszystkim kibicom za wsparcie i mam nadzieję, że podczas finałów moja passa zwycięstw będzie równie okazała, co w fazie kwalifikacyjnej.

Harmonogram turnieju finałowego:

18:00 – Start transmisji ORLEN ePucharu Polski
18:10 
– Polonia Bytom (Neerven) –  Ząbkovia Ząbki (Kacper0s)
18:35 – GKS Bełchatów (Damie) – Raków Częstochowa (Błachu)
20:15 – Estymowana godzina finału ORLEN ePucharu Polski

Transmisja odbędzie się na kanałach PZPN eFutbol na platformie Twitch.tv oraz YouTube. W rolę komentatorów wcielą się Krzysztof „Mr.Cogito” Lenarczyk oraz Bartosz „bejott” Jakubowski.

Trzymajcie kciuki za naszego reprezentanta!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę