Adam Sobuś nowym zawodnikiem Polonii Bytom!

To nie koniec transferowych nowości w Polonii Bytom. Nowym zawodnikiem Niebiesko-czerwonych został niespełna 19-letni pomocnik, Adam Sobuś.

 

Posiadający status młodzieżowca zawodnik swoją przygodę z piłką zaczynał w Bibiczance Bibice, skąd na początku 2015 roku przeniósł się do Akademii Piłkarskiej “Profi”. Tej samej, którą zarządzają byli reprezentanci Polski, mający za sobą olbrzymie doświadczenie na międzynarodowych boiskach Andrzej Niedzielan oraz Arkadiusz Radomski. Pochodzący z Krakowa Adam Sobuś rozegrał w zeszłym sezonie 23. mecze w rozgrywkach ligi Juniora Starszego A1, będąc podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Rozgrywki kampanii 2021/2022 nasz nowy zawodnik zakończył z dwiema bramkami na koncie.

 

Nominalną pozycją na boisku naszego nowego zawodnika jest środek pomocy. Adam doskonale odnajduje się w roli zarówno defensywnego pomocnika, jak i kreatora akcji ofensywnych. Nie boi się wyzwań związanych z przejściem do nowego klubu, choć zdaje sobie sprawę, że czeka go duża rywalizacja na swoich pozycjach z bardziej doświadczonymi od siebie zawodnikami. – Wiem, że nie będzie mi łatwo wygrać miejsce w składzie od pierwszych minut ze starszymi kolegami z drużyny. Mogę się jednak od nich wiele nauczyć. Rywalizacja jest bardzo dobrym czynnikiem motywacyjnym w każdym zespole. Treningi są intensywne, a każdy z nas jest w stanie podczas meczu wnieść nieco świeżości do gry – powiedział Adam Sobuś.

 

Dla prawonożnego zawodnika transfer do klubu dwukrotnego mistrza Polski to szansa na wykonanie kolejnego kroku wprzód podczas swojej piłkarskiej przygody: – Dla mnie przyjście do Polonii to szansa na dalszy piłkarski rozwój. Poczułem to na własnej skórze od pierwszego dnia treningu. Cieszę się, że tutaj trafiłem. Dzięki temu mogę szkolić się pod okiem tak doświadczonego szkoleniowca, jakim jest trener Ryszard Wieczorek oraz jego współpracowników. To samo dotyczy zawodników, z którymi mam przyjemność grać. Wielu z nich kojarzyłem już wcześniej. Dla mnie to ogromna szansa nauki i nie mogę się doczekać debiutu w nowym zespole. Chcę z każdym dniem stawać się lepszym zawodnikiem i podnosić swoje umiejętności piłkarskie. Za każdym razem kiedy trener da mi szansę, zrobię wszystko, aby nie zawieźć jego oczekiwań – skomentował swój transfer nowy zawodnik Niebiesko-czerwonych.

 

Witamy Adama Sobusia w Polonii Bytom i życzymy młodzieżowcowi udanych występów ligowych!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę