BS Polonia Bytom – LKS Bełk, czyli pojedynek dwóch faworytów rozgrywek !

Rozgrywki Haiz IV ligi w rundzie wiosennej dopiero się rozpoczęły, a już wkraczają w decydującą fazę, przynajmniej dla zawodników Polonii Bytom. W najbliższych tygodniach podopieczni Jacka Trzeciaka zmierzą się z całą ligową czołówką, a serię tę rozpoczną podejmując na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2, aktualnego lidera, a więc drużynę LKS Bełk. Spotkanie na szczycie rozpocznie się w sobotę 7 kwietnia o godzinie 17:00.

 

Przed tygodniem, niebiesko-czerwoni dość niespodziewanie przegrali 3:2 (0:1) wyjazdowe spotkanie w Jasienicy, z miejscowym Drzewiarzem. Świąteczna porażka podziałała mocno mobilizująco na Polonistów, którzy ze zdwojoną siłą i determinacją podeszli do zajęć treningowych po świętach. Nikt w Bytomiu nie ukrywa, że „wpadka” tego typu jak w Jasienicy, nie może już więcej się powtórzyć. Przeciwnikiem Bytomian będzie jednak drużyna aspirująca, podobnie jak my, do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. LKS Bełk, czyli nasz sobotni rywal z 34 punktami na koncie, otwiera ligową stawkę. Przed tygodniem zawodnicy prowadzeni przez Jarosława Kupisa, a więc naszego byłego zawodnika (w latach 2006-2008), pewnie pokonali 4:1, na własnym boisku drużynę LKS Goczałkowice. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył absolutny lider drużyny – Piotr Bysiec, po jednym trafieniu dołożyli Robert Dymowski oraz Damian Olczak. Zawodnicy Polonii mają wiele do udowodnienia w najbliższą sobotę. Po pierwsze będą chcieli przed własną publicznością zrehabilitować się za porażkę z przed tygodnia, ale także chcą się zrewanżować drużynie z Bełku, za porażkę z rundy jesiennej. 3 września ubiegłego roku, LKS w roli gospodarza na naszym obiekcie, pokonał zespół z Bytomia 2:0. W drużynie Polonii Bytom od tego momentu nastąpiły duże zmiany, pojawiły się nowe nazwiska, zmianom uległa także gra bytomian.

 

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy naszej drużyny stoją przed sporym wyzwaniem, by zatrzymać lidera z Bełku, jednak nikt nie ukrywa, że zwycięstwo jest koniecznością, by myśleć o realizacji celu, który został wyznaczony przed niebiesko-czerwonymi, a jest nim oczywiście awans do III ligi. W drodze tej, którą mamy do przejścia, niezbędna jest obecność naszych kibiców, którzy przed tygodniem w sile ponad 100 osób wspierali zespół w Jasienicy. Liczymy, że i tym razem fani nie zawiodą i tłumnie stawią się w sobotnie popołudnie przy Olimpijskiej.

 

Początek spotkania BS Polonia Bytom – LKS Bełk w sobotę 7. kwietnia o godzinie 17:00. Jako arbiter główny spotkanie poprowadzi Leszek Lewandowski z Gliwic. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to arcyważne spotkanie !

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę