Bytomskie drużyny obrały kurs na zwycięstwo. Podsumowanie 8 kolejki Haiz IV ligi.

8 kolejka rozgrywek Haiz IV ligi była szczęśliwa dla bytomskich ekip. Nasza drużyna pewnie ograła w wyjazdowym spotkaniu MKS Myszków, natomiast Szombierki w drugiej części spotkania wyrwały trzy oczka w spotkaniu domowym z Sarmacją Będzin, wygrywając 3:1. Nie zawiedli faworyci, którzy zgodnie wygrali swoje spotkania.

Ostatnia kolejka była bardzo ważna dla szkoleniowców drużyn z Bytomia. Zarówno drużyna trenera Domagały, jak i trenera Osadnika, a więc opiekuna naszych lokalnych ligowych rywali, nie zachwycali w ostatnich tygodniach. Dlatego też starcia niebiesko-czerwonych z Myszkowem, a także zielonych z Sarmacją miały olbrzymi ciężar gatunkowy. W sobotnie popołudnie nasza drużyna nie pozostawiła złudzeń drużynie z Myszkowa, wygrywając zasłużenie i pewnie 5:0. Więcej problemów ze swoim rywalem miały Szombierki. W niedzielne przedpołudnie w pierwszej połowie na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach panowała Sarmacja, która swoją przewagę udokumentowała bramką zdobytą przez zawodnika, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Polonii – Arkadiusz Kowalczyk, bo o nim mowa, dwoił się i troił, aby pokazać się z jak najlepszej strony w Bytomiu. W drugiej części spotkania to Szombierki doszły jednak do głosu zdobywając trzy bramki w efekcie pewnie wygrywając z sarmatami.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek, jednym słowem „faworyci nie zawiedli”. Lider ze Świętochłowic udał się na wyjazdowe spotkania do Mysłowic, aby zmierzyć się z Unią Kosztowy. Nie bez problemów, ale jednak spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników Śląska, którzy myślami byli już przy wczorajszej pucharowej potyczce z ekstraklasową Arką Gdynia. W spotkaniu rozegranym na boisku Grunwaldu Ruda Śląska zawodnicy trenera Janusa Kluge przegrali zdecydowanie 0:3, pozostawiając jednak za sobą bardzo dobre wrażenie. Pogromca naszej drużyny z 6 kolejki rozgrywek, czyli Polonia Poraj w mini derbach regionu mierzyła się z drugą drużyną Rakowa Częstochowa. Poloniści wygrali swoje spotkanie, przez co w dalszym ciągu mają na swoim koncie tyle samo oczek co niebiesko-czerwoni. Warta Zawiercie podejmowała u siebie Górnika Piaski. W tym spotkaniu także obyło się bez niespodzianek. Zawodnicy Warty wygrali pewnie 2:0. Nie zawiódł także Grodziec, który pewnie 3:0 na wyjeździe pokonał Gwarek Ornontowice. Już dzisiaj w zaległym spotkaniu naszej ligi Warta Zawiercie zmierzy się z RKS Grodziec, w związku z czym jedna z drużyn będąca bezpośrednio za plecami Polonii straci dzisiaj punkty.

Nasz sobotni rywal, a więc Slavia Ruda Śląska dość niespodziewanie urwała punkty drużynie Unii Dąbrowa Górnicza. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, pomimo sporej przewagi drużyny z Dąbrowy, którą prowadzi trener Piotr Pierścionek. Nadal zawodzi beniaminek z Żarek, który tym razem przegrał w Siewierzu z miejscową Przemszą 2:4.

Następna kolejka rozgrywek Haiz IV ligi zapowiada się ekscytująco, głównie ze względu na spotkanie Polonii Poraj, która zmierzy się w sobotnie popołudnie z Wartą Zawiercie. Ciekawie zapowiada się spotkanie na dole tabeli, w którym Górnik Piaski podejmie MKS Myszków. Będzie to przysłowiowe spotkanie „za 6 punktów”. Nas jednak najbardziej interesuje sobotnie starcie na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach, w którym nasza drużyna zmierzy się ze Slavią Ruda Śląska. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na Szombierki, by wspólnie wspierać zawodników Polonii w drodze po kolejne 3 oczka. Początek starcia ze Slavią już o godzinie 15:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę