Czas na grę co trzy dni.
Przed meczem z Foto-Higieną Gać

Polonia Bytom już jutro o godzinie 18:00 zmierzy się z Foto-Higieną Błyskawicą Gać w ramach 33. kolejki rozgrywek III, ligi grupy III.

Niewiele odpoczynku będą mieli zawodnicy w najbliższym czasie, nadchodzące spotkania będą rozgrywane w odstępie jedynie trzech dni. Ostatni mecz Polonii miał miejsce w zeszłą sobotę, wówczas rywalem były rezerwy Zagłębia Lubin. Mecz mógł się podobać pod względem sportowym. Oba zespoły pokazały dużo sportowej jakości, ale 3 punkty po ostatnim gwizdku zostały w Bytomiu. Jedyną bramkę zdobył tuż przed końcem pierwszej połowy pięknym wolejem nasz kapitan, Dawid Krzemień. Przyjezdni mieli też swoje okazje, a najbliżej wyrównania był Daniel Dudziński, który podszedł do jedenastki podyktowanej przez arbitra w 71. minucie. Na szczęście kapitalną interwencją popisał się Krzysztof Kamiński.

W Bytomiu gościć będziemy zespół Foto-Higieny Błyskawicy Gać. Klub ten najwyżej w historii występował na poziomie III ligi. Mimo występowania w tej klasie rozgrywkowej przez trzeci sezon z rzędu, nie może być on pewny ligowego bytu. Po 30 spotkaniach zajmuje 17 miejsce z dorobkiem 27 punktów. Oznacza to, że znajduje się w strefie spadkowej, a do bezpiecznej piętnastej lokaty brakuje mu dwóch punktów. Foto-Higiena w ostatnim czasie pokazuje, że będzie do końca walczyć o pozostanie na poziomie III ligi. Świadczyć może o tym chociażby sobotni mecz z Pniówkiem Pawłowice, który skończył się remisem 1:1 (1:0) czy majówkowe zwycięstwo nad Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:2 (1:0).

Patrząc historycznie, na inauguruację sezonu 2019/2020 zanotowaliśmy porażkę 1:2 (1:0) właśnie z drużyną z Gaci. Kolejne starcia naszych zespołów kończyły się zwycięstwami Niebiesko-Czerwonych. W przedwcześnie zakończonym ubiegłym sezonie wygraliśmy wiosną 3:1 (1:1), a w ostatnim meczu rozegranym 24 października zeszłego roku wygraliśmy wysoko 5:1 (5:1). Mówiąc o zespole prowadzonym przez Marcina Koszernego nie można zapomnieć o najlepszym strzelcu całej ligi, Marcinie Przybylskim. 23 trafienia to bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli mówimy o zespole, który łącznie zdobył 41 trafień. Ponad 56% goli całej drużyny to zasługa właśnie Przybylskiego. W środę jednak nie zobaczymy go na murawie przy ulicy Olimpijskiej. To wszystko pokłosie czerwonej kartki w spotkaniu z rezerwami Zagłębia, po której decyzją Wydziału Dyscypliny został zawieszony na dwa kolejne spotkania. Do Polonii już na dobre wróciła część rekonwalescentów, dzięki czemu trener Rakoczy będzie miał szerszy wachlarz możliwości. Mecze z zespołami walczącymi o utrzymanie zawsze są pełne emocji. Możemy być pewni, że żadna ze stron nie będzie odstawiać nogi i wykaże się pełną determinacją w walce o korzystny wynik. Mecz będziecie mogli obejrzeć za pośrednictwem transmisji, której koszt wynosi jedyne 10zł:

Transmisja Polonia – Foto-Higiena

POZNAJ NOWE SUPER GAME

Zdaniem oficjalnego Sponsora Polonii Superbet: wyraźnym faworytem meczu są gospodarze, na których kurs wynosi 1.25. Wygrana Foto-Higieny jest wyceniana po kursie 8.00. Superbet przygotował na ten mecz pełną ofertę, w której znajdziecie między innymi wygraną Polonii z Handicapem -1,5 po kursie 1.70 czy zdarzenie +3,5 bramki w meczu, za które otrzymacie 1.85 za każdą postawioną złotówkę.

33. kolejka, III liga, grupa III
Polonia Bytom – Foto-Higiena Błyskawica Gać
26.05.2021, godz. 18:00
Bytom, ul. Olimpijska 2
Sędzia: Bartosz Owsiany

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę