Czas na inaugurację! Przed meczem z Gwarkiem Tarnowskie Góry

Już jutro zagramy pierwsze spotkanie ligowe rundy wiosennej. W wyjazdowym spotkaniu o godzinie 15:00 podejmiemy Gwarek Tarnowskie Góry.

Po długim i intensywnym okresie przygotowawczym wracamy do gry. Po udanej jesieni celem zespołu było podtrzymanie dobrej passy również na wiosnę. Choć wyniki gier sparingowych były różne, to w lidze Polonia ma obecnie passę sześciu kolejnych zwycięstw. Obok wytężonych treningów, dokonaliśmy także wielu ruchów kadrowych, mających za zadanie zwiększyć rywalizację na poszczególnych pozycjach, a także załatać dziurę po najlepszym strzelcu rundy jesiennej – Adamie Żaku. W obliczu wygasającego kontraktu Adama pozyskaliśmy Damiana Celucha.

Za sprawą partnerskich relacji z naszym jutrzejszym rywalem, to właśnie na linii Bytom – Tarnowskie Góry było najgoręcej. Do Gwarka na zasadzie wypożyczenia dołączyli: Kacper Czajkowski, Robert Chwastek oraz Tomasz Pośpiech. Natomiast do Polonii dołączył Sebastian Pączko. Ponadto Niebiesko-Czerwonych zasilili: Michał Płonka, Kordian Górka oraz Szymon Gniełka. Na półroczne wypożyczenie do Szczakowianki Jaworzno powędrował Dawid Gargasz. „Cel jest jeden, zdobyć trzy punkty. Jesteśmy doskonale przygotowani, mamy przeanalizowane słabsze punkty przeciwnika, wiemy kiedy możemy zaatakować. Po okresie przygotowawczym czujemy się bardzo dobrze. Jutro wyjdziemy na boisko w pełni zaangażowani i zrobimy wszystko, żeby przywieźć do Bytomia komplet oczek” – zapowiada snajper Polonii, Damian Celuch.

Gwarek Tarnowskie Góry został założony w 1953 roku. Zespół ten od kilku sezonów rywalizuje na poziomie III ligi. W obecnym sezonie plasuje się na dwunastym miejscu z dorobkiem 23. punktów. W skutek nieparzystej liczby drużyn Polonia pauzowała w pierwszej kolejce. Gwarek natomiast zdążył już poczuć ligowe emocje. W zeszłą niedzielę mierzył się na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin, którym uległ 0:2 (0:0). Ostatni mecz między Polonią a Gwarkiem był najbardziej okazałym zwycięstwem podopiecznych Kamila Rakoczego w ubiegłym roku. Przez wielu sympatyków, a także osób związanych z Polonią, pierwsza część meczu została określona najlepszą połówką jesieni. Wówczas padł wynik 7:0 (7:0) na korzyść drużyny z Bytomia.

Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Górecko wydaje się jednak znacznie odmieniony. W czasie przerwy zimowej klub opuściło siedmiu zawodników, a do drużyny dołączyło sześciu nowych piłkarzy. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że to będzie pierwszy ligowy mecz Polonistów po przerwie, którzy będą także chcieli podtrzymać korzystną dla siebie passę. Ze spotkania będzie prowadzona transmisja LIVE, organizowana przez gospodarzy. My natomiast zapraszamy do aplikacji, w której możecie wziąć udział w zabawie związanej z typowaniem wyników od godziny 20:00, a gdy mecz już się rozpocznie będziecie za jej pośrednictwem informowani o najważniejszych zdarzeniach w trakcie spotkania.

Transmisja: LINK

Aplikacja: LINK

Według oficjalnego bukmachera Polonii Bytom Superbet, większe szanse na zwycięstwo ma Polonia Bytom, na którą kurs wynosi 1.75. Z kolei szanse Gwarka na wygraną wyceniane są według kursu 3.75. Czy padnie dużo goli? Zdaniem Superbet więcej niż dwie bramki to 1.55 za każdą złotówkę. Jak będzie w rzeczywistości? Dowiemy się w sobotę chwilę przed godziną 17:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920