Czas na kolejny sparing. Przed meczem z Wieczystą

Minęły ledwo trzy dni, a Poloniści rozegrają kolejny sparing przygotowawczy przed sezonem 2021/2022. Jutro o godzinie 11:00 podejmiemy Wieczystą Kraków.

Przygotowania przed nadchodzącym sezonem w pełni. Poloniści do tej pory rozegrali dwie gry kontrolne, które trzeba przyznać, poszły po naszej myśli. Rozpoczęliśmy od efektownego zwycięstwa w ostatnią sobotę 5:0 (1:0) nad Decorem Bełk, a w środę wygraliśmy 6:2 (2:1) ze Szczakowianką Jaworzno. Wówczas dla Niebiesko-Czerwonych strzelali dwukrotnie: Patryk Stefański oraz Alan Jaworski, a po jednym trafieniu dołożył Damian Celuch i Michał Płonka. Wiele pozytywnych słów płynęło po dwóch pierwszych grach kontrolnych naszego zespołu, lecz pomału wchodzimy w najbardziej wymagający moment okresu przygotowawczego.

Nadchodząca gra kontrolna na papierze wydaje się najbardziej wymagająca z dotychczasowych. Co prawda Wieczysta awansowała w ubiegłym sezonie z krakowskiej Ligi Okręgowej, to styl, w jakim to zrobiła, jest bardzo imponujący. Bilans spotkań 28-0-0, bramki? 216 strzelonych, 8 straconych. Te liczby muszą robić wrażenie. W kadrze meczowej Wieczystej aż roi się od bardzo rozpoznawalnych nazwisk. Wyróżnić możemy chociażby Sławomira Peszko, Radosława Majewskiego, Emmanuela Kumaha czy pozyskanego niedawno z Wisły Kraków Łukasza Burligę. Zerkając w kierunku ławki trenerskiej, nie sposób nie wspomnieć o debiutującym w roli trenera Franciszku Smudzie. Postać wręcz ikoniczna, jeśli chodzi o polski futbol. W przeszłości prowadził między innymi Widzew Łódź czy Wisłę Kraków. W latach 2009-2012 był też selekcjonerem reprezentacji Polski. Podczas zimowego okresu przygotowawczego również mierzyliśmy się z drużyną z Krakowa. Wówczas nieznacznie przegraliśmy 2:3 (2:1), a bramki dla Polonii strzelali: Filip Żagiel i Kamil Bętkowski.

Skrót zimowego starcia:

Jutrzejszy mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Dziennikarze mogą wejść na mecz wyłącznie z akredytacją prasową: WIĘCEJ.

Zapraszamy również do naszej Aplikacji, gdzie zorganizowaliśmy dla Was konkurs związany z typowaniem wyników. Do wygrania koszulka POLO z kolekcji 2021. Mecz będzie transmitowany na platformie otwartej na kanale Youtube CFSport:

Transmisja Polonia Bytom – Wieczysta Kraków

 

Mecz Kontrolny
Polonia Bytom – Wieczysta Kraków
17.07.2021, godz. 11:00
Bytom, ul. Olimpijska 2

Zachęcamy wszystkich do oglądania!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę