Czas na ostatni mecz w tym roku!
Przed meczem ze Stalą Brzeg

Już w najbliższą sobotę o godzinie 13:00, Poloniści rozegrają swój ostatni mecz w tym sezonie. Rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie Stal Brzeg.

Ubiegłe spotkanie było bardzo udane dla bytomian. W derbowym starciu z ROW 1964 Rybnik pewnie zwyciężyli 2:0 za sprawą bramek Adama Żaka oraz Patryka Stefańskiego, ustalając wynik spotkania już przed przerwą. Polonia tym samym przedłużyła passę zwycięstw z rzędu do pięciu spotkań, potwierdziła również kapitalną dyspozycję w meczach wyjazdowych w tym sezonie zwyciężając ósme spotkanie na dziewięć rozegranych. Podopieczni Kamila Rakoczego tym samym zakończą jesień jako drużyna radząca sobie najlepiej w roli gościa w całej lidze. Czy do wiosny Poloniści przezimują na pozycji wicelidera w ogólnym rozrachunku? To pokaże nam najbliższy weekend.

Naszym ostatnim rywalem tego roku będzie Stal Brzeg. Klub założony w 1967 roku najwyżej w swojej historii występował w III lidze. Drużyna z Brzegu na chwilę obecną zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli. Sobotni goście w siedemnastu spotkaniach zdobyli 24 punkty. Stal nieznacznie lepszą dyspozycję notuje w spotkaniach domowych, lecz na wyjeździe niejednokrotnie pokazywała się z dobrej strony. Drużyna ta w roli gościa wygrała bowiem 3:1 (0:0) z Górnikiem II Zabrze czy 2:0 (1:0) z ROW 1964 Rybnik. Podopieczni tymczasowego trenera Marka Szymochy mogą pochwalić się ostatnimi czasy dobrą dyspozycją. 21 listopada zwyciężyli z Zagłębiem II Lubin, natomiast w ostatnim spotkaniu 25 listopada zremisowali po emocjonującym spotkaniu z MKS Kluczbork 3:3 (3:2).

Polonia może poszczycić się bardzo dobrą dyspozycją w ostatnim czasie. Podopieczni Kamila Rakoczego z całą pewnością chcieliby ten nietypowy rok zakończyć zwycięstwem. Byłoby ono również formą podziękowania dla wszystkich kibiców Niebiesko-Czerwonych, którzy pomimo wielu przeszkód wspierali drużynę w każdym momencie. Drużyny mierzące się w najbliższą sobotę dotychczas spotkały się dwukrotnie. Ostatni mecz o punkty zakończył się zwycięstwem 3:0 Polonii, jednak w spotkaniu kontrolnym tego lata padł  remis 1:1. Należy też zwrócić uwagę na najlepszego strzelca Stali, Damiana Celucha. Zawodnik ten w szesnastu spotkaniach zdobył dziesięć bramek. Dodatkową dawkę motywacji będzie miał również super-snajper Polonii, Adam Żak. Brakuje mu bowiem jednej bramki do bariery dwudziestu trafień. Przypominamy również, że wobec panujących obostrzeń jedynym sposobem na obejrzenie spotkania jest transmisja LIVE, którą możecie kupić w poniższym linku:

Transmisja Polonia Bytom – Stal Brzeg

19, kolejka III liga, III grupa
Polonia Bytom – Stal Brzeg
28.11.2020, godz. 13:00
ul. Frycza-Modrzewskiego 3, 41-907 Bytom
Sędzia: Bartłomiej Szczecina

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę