Cztery debiuty, dwa powroty

W rozpoczynającym sezon spotkaniu z Foto-Higieną Gać czterech zawodników zanotowało debiut w barwach Polonii Bytom, zaś dwóch zagrało dla „Królowej Śląska” po dłuższej przerwie.

W wyjściowym składzie na mecz inaugurujący sezon wybiegli trzej zawodnicy zakontraktowani tego lata: stoper Michał Bedronka, skrzydłowy Szymon Małecki oraz defensywny pomocnik Jakub Czajkowski. Czwarty, Przemysław Mizgała, wszedł na boisko z ławki rezerwowych, w 86. minucie zmieniając Krzysztofa Hałgasa. Całe spotkanie ze statusem rezerwowego zaliczył Dominik Konieczny. Prócz Koniecznego, na debiut czekają też młodzieżowcy Krzysztof Kamiński, Adam Fic i Jakub Belica, którzy w komplecie znaleźli się w sobotę poza „osiemnastką”.

Dwóch zawodników zaliczyło z kolei pierwszy oficjalny występ po powrocie do Polonii. Znacznie dłużej czekał na niego Dawid Krzemień. Od jego poprzedniego spotkania w barwach „Królowej Śląska” minęły blisko cztery lata. 5 września 2015 roku zagrał w przegranym wyjazdowym meczu ze Zniczem Pruszków (0:3). Jarosław Czernysz z kolei ostatnio walczył o ligowe punkty dla Niebiesko-Czerwonych 3 listopada 2018 (2:1 z RKS-em Grodziec). Wiosną był wypożyczony do Piasta Tuczempy, a teraz – podobnie jak Krzemień – zaczął sezon w wyjściowym składzie drużyny Polonii. Na taki występ-powrót czeka z kolei Dawid Gargasz. W sobotę bramkarz zasiadł na ławce rezerwowych, bronił Maciej Wierzbicki.

Odnotujmy, że w „osiemnastce” na inaugurację trzecioligowego sezonu znalazło się pięciu wychowanków Polonii (Dawid Krzemień, Tomasz Pośpiech, Dawid Gargasz, Mariusz Fornalczyk, Norbert Radkiewicz), oraz bytomianin Szymon Małecki, no i Jarosław Czernysz, od lat związany z naszą Akademią.

foto: Anna Szłapa
(na zdjęciu: debiutujący w Polonii rodowity bytomianin Szymon Małecki, wypożyczony do naszego klubu z GKS-u Katowice)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę