Daniel Iwanek nowym zawodnikiem Polonii Bytom

Daniel Iwanek po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisał z Polonią Bytom roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Pochodzący z Żywca zawodnik urodził się w 2001 roku. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorskich zespołach Rekordu Bielsko-Biała. Grał także w drużynach chorzowskiego Ruchu. W 2017 roku debiutował w Reprezentacji Polski U17. Z orzełkiem na piersi rozegrał cztery spotkania. W sezonie 2020/2021 w III lidze, grupie III odnotował 27 spotkań i strzelił 6 bramek.

„Polonia jest bardzo dobrym kierunkiem, patrząc pod kątem przyszłości oraz rozwoju. Dla mnie są to ważne sprawy, a wierzę, że ten klub mi to umożliwi i że właśnie tutaj rozwinę się jeszcze bardziej. Miałem okazję grać jesienią przeciwko Polonii i już wtedy wiedziałem, że jest to naprawdę dobry zespół. Wtedy też poznałem część drużyny. Jednak najbliżej znam Dominika Brzozowskiego, który jest moim kolegą z klasy, zdążyliśmy razem zagrać w czasach juniorskich. Zawsze wypowiadał się w dobrych słowach o tym klubie, choć ja sam mam świadomość, jakim klubem jest Polonia i jaką ma tradycję oraz historię. Już nie mogę się doczekać startu nowego sezonu, w którym mam nadzieję, będziemy walczyć o to, żeby pokazać się z możliwie najlepszej strony” – powiedział Daniel Iwanek świeżo po podpisaniu kontraktu.

Witamy w Polonii i życzymy samych udanych występów w Niebiesko-Czerwonych barwach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę