Daniel Ściślak nowym nabytkiem drużyny Polonii Bytom!

Dziś poznaliśmy kolejnego zawodnika, który będzie występował w niebiesko-czerwonych barwach w najbliższym sezonie. Dwuletnią umową z naszym klubem związał się 23-letni Daniel Ściślak, mający na swoim koncie grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i na Słowacji.

 

Urodzony w Jastrzębiu-Zdroju zawodnik piłkarskiego doświadczenia nabierał reprezentując barwy najlepszych akademii piłkarskich w naszym kraju, w tym m.in. Lecha Poznań czy Górnika Zabrze. Debiut na szczeblu seniorskim Daniel zaliczył w sezonie 2016/2017, reprezentując wówczas na poziomie 3. ligi drugi zespół Górnika Zabrze. Po dwóch sezonach gry na zapleczu zabrzańskiego klubu, w sezonie 2019/2020 trener Marcin Brosz włączył Daniela do pierwszej drużyny Górnika, zaliczając debiut na poziomie PKO Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju Daniel Ściślak rozegrał 42 spotkania, zdobywając przy tym jednego gola.

Następne dwa sezony młody zawodnik spędził na wypożyczeniach. Jesień sezonu 2021/2022 spędził w słowackim ekstraklasowiczu FK Pohronie (13 występów), natomiast wiosnę w Chojniczance Chojnice (6 występów). Po powrocie do Zabrza, nasz nowy nabytek poprzednie rozgrywki spędził w drugiej drużynie Górnika, będąc jedną z kluczowych postaci zespołu trenera Arkadiusza Przybyły. W 30-tu spotkaniach zdobył 10 bramek.

Ofensywny pomocnik ma również na swoim koncie powołania na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski do lat 18 oraz występy w kadrze trenera Czesława Michniewicza młodzieżowej Reprezentacji Polski (U21).

 

Komentarz Daniela Ściślaka po podpisaniu umowy z Polonią Bytom:

Na pewno ten transfer jest dla mnie ważnym ruchem w karierze. Po latach gry w Górniku przychodzi czas na nowe wyzwanie, jakim niewątpliwie jest Polonia Bytom. Dla mnie, jako Ślązaka pozostanie w klubie ze Śląska jest bardzo ważne i niezwykle się z tego powodu cieszę. Jestem podekscytowany kolejnym krokiem i zamierzam dać z siebie wszystko na boisku dla całej Polonii.

Jestem ambitnym człowiekiem i zawsze stawiam sobie cele wysoko zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Jeśli chodzi o mnie, chciałbym rozegrać możliwie wszystkie mecze w tym sezonie, dodatkowo przyczynić liczbowo do dobrych wyników zespołu. Drużynowe cele to wygrywać każdy kolejny mecz po to, by zająć jak najwyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu.

 

Daniel, serdecznie witamy w Polonii Bytom i życzymy Ci wszystkiego najlepszego na boisku, jak i poza nim!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę