Dawid Wolny dołącza do zespołu Polonii Bytom!

Dawid Wolny został nowym zawodnikiem Królowej Śląska! 27-letni napastnik przechodzi do naszego klubu z pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz.

 

Nasz nowy napastnik ma za sobą grę w wielu klubach na poziomie centralnym w naszym kraju. Łącznie wystąpił na I oraz II-ligowych boiskach ponad 130 razy, reprezentując barwy Odry Opole, MKS-u Kluczbork, Skry Częstochowa, Sokoła Ostróda, a ostatnio Sandecji Nowy Sącz. Na poziomie centralnym zdobył łącznie 36 bramek. Szczególnie udany był niego sezon 2020/2021, kiedy to w barwach beniaminka z Ostródy został wicekrólem strzelców eWinner II ligi z dorobkiem 20 bramek. Sezon 2015/2016 zakończył natomiast w drużynie Odry Opole z awansem do II ligi.

 

Nasz nowy nabytek jest już po pierwszych treningach z nowym zespołem. – Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Widać dużą jakość piłkarską na treningach. Czuć profesjonalne podejście do tematu. Niektórych zawodników znałem już wcześniej z boiska, więc miło będzie znów się spotkać – powiedział Dawid Wolny po dołączeniu do ekipy niebiesko-czerwonych. Sam zawodnik przyznaje, że atmosfera w zespole dwukrotnego mistrza Polski skłoniła go do dołączenia do Polonii. – Po grze w klubach z różnych części Polski, chciałem być już bliżej domu. Urodziłem się w Opolu, jestem kibicem Odry, którą mam w sercu, więc powinienem bez problemu odnaleźć się w nowym otoczeniu – komplementuje swój zespół nowy strzelec Polonii.

 

Dawid jest uniwersalnym zawodnikiem, mogącym grać zarówno jako wysunięty napastnik, jak skrzydłowy. – Mam nadzieję, że wniosę do drużyny same superlatywy i pomogę jej w walce o najwyższe cele. Jestem odpowiedzialny za zdobywanie bramek, robienie liczb. Byłbym zadowolony, jeżeli pójdzie to w parze z dobrą pracą wykonaną dla drużyny – powiedział na sam koniec rozmowy z klubowymi mediami nowy zawodnik Polonii Bytom.

 

Witamy Dawida Wolnego w nowej drużynie tradycyjnie i życzymy mu samych udanych spotkań w barwach Królowej Śląska!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę