Do trzech razy sztuka? Zapowiedź meczu z MKS-em Kluczbork

Po powrocie z Zielonej Góry drużyna Polonii w pocie czoła przygotowywała się do kolejnego meczu ligowego. W sobotę zmierzymy się z MKS-em Kluczbork, który szczególnie w meczach w Bytomiu radził sobie ostatnimi czasy przynajmniej przyzwoicie. Wśród gospodarzy cel pozostaje niezmienny: zwycięstwo i pogoń za liderem z Częstochowy.

 

Dopiero w ostatniej kolejce ligowej klub dwukrotnego Mistrza Polski po raz pierwszy w tym sezonie podzielił się punktami. Z pewnością w ekipie Niebiesko-Czerwonych wciąż odczuć możemy sportową złość po spotkaniu, które można śmiało określić “meczem niewykorzystanych szans”. Po scenariuszu, który w pierwszej połowie dał podopiecznym trenera Ryszarda Wieczorka spory handicup w postaci gry z przewagą jednego zawodnika, można było oczekiwać więcej. Stąd w sobotnim meczu nie ma już miejsca na błędy i celem jest odniesienie siódmego zwycięstwa w sezonie. Do spotkania z drużyną z Kluczborka Poloniści przystąpią z czwartej pozycji w tabeli. Na dorobek 19-tu zebranych w tym sezonie punktów uzbierało się sześć porażek, jeden remis, natomiast trzykrotnie nasza drużyna w tym sezonie musiała z boiska schodzić w roli przegranych. Sobotni mecz będzie szóstą okazją do powiększenia dorobku punktowego w roli gospodarza. Wierzymy, że po serii dobrych występów również i tym razem Królowa Śląska zgarnie kolejne w tym sezonie trzy punkty. Do sobotniej konfrontacji Polonia nie przystąpi niestety w pełnym składzie, bowiem za żółte kartki pauzować będą Norbert Radkiewicz oraz Tomasz Gajda. Szczególnie dla tego drugiego występ przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny byłby szczególny. Oprócz Tomka występy w MKS-ie ma również na swoim koncie Lucjan Zieliński. Sprowadzony właśnie z klubu naszego sobotniego rywala zawodnik zdobył w poprzednim sezonie szesnaście trafień i był jedną z czołowych postaci w Kluczborku. W sobotę ofensywny gracz Polonii będzie miał okazję, aby najlepiej bramką dać o sobie znać swoim byłym kolegom z drużyny. Meczem z MKS-em Kluczbork rozpoczniemy serię dwóch meczów domowych naszej drużyny.

 

Nasz sobotni rywal to z kolei dobrze znana Polonii drużyna, która przez ostatnie trzy sezony rywalizuje z nami na poziomie 3. ligi. Po dziesięciu rozegranych do tegj pory spotkaniach, drużyna trenera Tomasza Chatkiewicza plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli, gromadząc na swoim koncie 11 punktów. Ciekawostką przed sobotnim meczem może być fakt, iż MKS w meczach domowych a wyjazdowych, to zupełnie inna drużyna. Z meczowych delegacji klub z województwa opolskiego przywiózł w tym sezonie aż dziesięć punktów, co jasno pokazuje, że przed własną publicznością nasi rywale zdobyli zaledwie jedno “oczko”. W trwających od sierpnia rozgrywkach nasi rywale w meczach wyjazdowych polegli jedynie na boisku lidera z Częstochowy, natomiast mają już na swoim koncie również mecz w Zielonej Górze, po którym podobnie jak Poloniści, wzbogacili się o jeden punkt. Liderem strzelców w zespole naszych przeciwników jest dobrze nam znany Marcin Przybylski, który z dorobkiem 10-ciu bramek przewodzi w klasyfikacji strzelców III grupy 3. ligi. Ważną postacią w zespole MKS-u jest również Michał Płonka. Dobrze znany kibicom w Bytomiu zawodnik w klubie dwukrotnych Mistrzów Polski spędził ostatnie 1,5 roku. Dla Michała, który ma już na swoim koncie osiem meczów rozegranych w pełnym wymiarze czasowym, sobotni mecz również będzie miał szczególne podłoże. W dniu meczu zawodnik będzie obchodził swoje 30. urodziny.

 

Na początku naszej zapowiedzi wspomnieliśmy o dobrej grze przeciwników podczas meczów w Bytomiu. Dwie ostatnie wizyty przeciwników w meczach z Polonią kończyły się remisami 1:1. Ostatnie domowe zwycięstwo naszej drużyny miało miejsce w sierpniu 2019 roku, a więc już trzy lata temu. Pokonaliśmy wtedy MKS 3:2, zdobywając zwycięskiego gola na kwadrans przed końcem spotkania. Historia meczów Polonii oraz MKS-u Kluczbork liczy sobie do tej pory pięć spotkań, w których trzykrotnie zwyciężali Poloniści oraz padły dwa, wspomniane wcześniej remisy. Dorobek bramkowy korzystny jest dla naszej drużyny i wynosi 11:7 na korzyść bramek strzelonych. Zatem czy po dwóch domowych remisach z MKS-em uda się naszej drużynie odnieść oczekiwane zwycięstwo?

 

Przypominamy, iż tradycyjnie sobotni mecz będziecie mogli obstawić u naszego Sponsora, firmy Superbet. Jego zdaniem faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczu jest zespół Polonii Bytom, której zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.45. Za każdą wpłaconą złotówkę na wygraną MKS-u Kluczbork, Superbet wypłaci Wam 5.75. Kurs dotyczący remisu w sobotnim meczu wynosi 4.60. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – MKS Kluczbork znajdziecie są na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

11. kolejka (07.10.2022r)

BS Polonia Bytom – MKS Kluczbork

ul. Olimpijska 2, Bytom

godz. 14:00

Transmisja: PBTV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę