Drużyny Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom najlepsze w miejskich igrzyskach sportowych

W zeszłym tygodniu na boiskach bytomskich klubów piłkarskich zakończyły się tegoroczne szkolne mistrzostwa Bytomia w piłce nożnej. Z dumą możemy ogłosić, iż we wszystkich trzech kategoriach rocznikowych najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego im. ks. Józefa Szafranka oraz V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej, na co dzień zawodnicy trenujący w naszych grupach młodzieżowych.

 

Na obiekcie przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu miała miejsce rywalizacja w klasach szkół podstawowych, podzielonych na dwie części. Pierwszą z nich stanowiły szkoły z klas 4-6, natomiast drugą, rozgrywaną w późniejszych dniach, a więc klasy 7-8. Nowy Dom Polonii Bytom wypełnił się podczas tych kilku dni ponad setką uczniów, reprezentujących łącznie 16 szkół z terenu Bytomia.

Środa 18 października była pierwszym dniem rywalizacji, podczas którego podzielone na dwóch, mniejszych boiskach spotkania wyłonić miały kształt drużyn, które dzień później spotkają się raz jeszcze, podczas dnia finałowego. Młodzi Poloniści przez turniej przeszli jak burza, nie tylko wygrywając wszystkie spotkania, ale i nie tracąc w nich nawet jednej bramki! W walce o finał nasi zawodnicy pokonali uczniów Szkoły Podstawowej numer 37, natomiast w wielkim finale Niebiesko-Czerwoni okazali się lepsi od swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej numer 45.

Skład Polonii: Dominik Wiechowski, Leon Krawczyk, Maciej Żuraw, Bartosz Jarosz, Leon Plichta, Sebastian Żydek, Kamil Małkowski, Paweł Małkowski, Tomasz Fysz, Szymon Świątek, Leon Ludwin, Marcel Skrzypiński.

Trenerzy: Robert Chwastek, Damian Dróżdż, Jakub Kubica.

Fot. Reprezentanci klas 4-6 SPMS w Bytomiu

 

Tydzień później przyszła pora na zakończenie rywalizacji w klasach 7-8 szkół. Dwudniowa walka w najstarszych rocznikach szkół podstawowych zapowiadała się jako bardzo wyrównana. Wśród zgłoszonych szkół oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów SPMS-u, którzy jako klasa sportowa pod patronatem Polonii Bytom byli gotowi do walki o końcowy sukces.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji nasza drużyna zanotowała remis oraz dwie wygrane, co pozwoliło awansować do rozgrywanej drugiego dnia rundy finałowej. Tutaj dominacja młodych uczniów SPMS-u nie podlegała już dyskusji. W półfinale reprezentujący na co dzień zespół Polonii Bytom zawodnicy bez najmniejszych problemów pokonali swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 45, co dało im przepustkę do finału. W nim sportowych emocji było już znacznie więcej, jednak nie do tego stopnia, aby uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32 w Bytomiu mogli odebrać naszej młodzieży zwycięstwo w całym turnieju! Łącznie nasza drużyna odniosła cztery zwycięstwa oraz zanotowała jeden remis, natomiast bilans bramkowy wyniósł 26 bramek strzelonych przy zaledwie 1 straconej.

Skład: Olaf Gaik, Leonardo Benvenuto, Filip Brygoła, Bartosz Cofała, Oskar Daniel, Wiktor Jastrząb, Stanisław Jeziorowski, Wiktor Kasprzyczak, Szymon Kościarz, Piotr Machaczek, Igor Mrosek, Kamil Nowak.

Trener: Piotr Konieczny.

Fot. Trampkarze Polonii Bytom reprezentujący SPMS

 

W tym samym czasie rozgrywana była również Licealiada dla klas szkół ponadpodstawowych. Reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej łatwo przeprawili się przez pierwszą rundę mistrzostw, awansując dzień później do rundy finałowej. W półfinale Niebiesko-Czerwonym skuteczny opór przez długi okres meczu stawiali reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Nasza drużyna jednak pokazała ogromną wolę walki i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobywała decydującego o awansie do finału gola. W walce o pierwsze miejsce rozpędzeni Poloniści, wśród których nie zabrakło grających na poziomach makroregionalnych w seniorskich rozgrywkach w Polsce nie dali szans gospodarzom turnieju, uczniom Zespołu Szkół Technicznych i pewnie wygrali tegoroczne igrzyska.

Skład: Paweł Zagórski, Przemysław Drohobycki, Łukasz Piontek, Dawid Froncek, Mateusz Anklewicz, Przemysław Chudecki, Piotr Topolewski, Bartosz Maśnica, Szymon Mościński, Jan Hullin, Kamil Siudak, Maciej Mirowski.

Trenerzy: Daniel Sroka oraz Aleksander Mużyłowski.

Fot. Uczniowie V LO SMS im. Kamili Skolimowskiej w Bytomiu

 

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek, już na poziomie wojewódzkim!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę