Dziś finał Pucharu Polski z Unią Rędziny na szczeblu wojewódzkim!

Dziś w Kamyku zostanie rozegrany finał POLTENT Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Drużyna Polonii Bytom zmierzy się w nim z czwartoligową Unią Rędziny. Stawką spotkania będzie nie tylko triumf w rozgrywkach, ale i możliwość zaprezentowania się na poziomie centralnym.

 

Czas o krótką sylwetkę naszego dzisiejszego przeciwnika. W minioną sobotę, zespół Unii Rędziny zakończył swoje zmagania w I grupie 4. ligi śląskiej na dziesiątym miejscu, dzieląc się punktami na arenie rozgrywanego dziś meczu z MKS-em Myszków 1:1. Trenerem naszego pucharowego przeciwnika jest Robert Siuda. Wśród zawodników drużyny z Rędzin prym wiedzie 28-letni Dawid Niedbała. Doświadczony gracz, który dotychczas przez prawie całą swoją karierę był związany ze Skrą Częstochowa, wiosną stał się zawodnikiem Unii. Z Częstochowy do Rędzin przeszło w ostatnim czasie kilku innych, młodych zawodników. Mowa tutaj o Arturze Kowalskim, Marcelu Przygodzkim, Bartoszu Bąku, Marcelu Nurku czy Oskarze Krawczyku. Innym zawodnikiem naszego pucharowego rywala, którego kibice Niebiesko-Czerwonych mogą kojarzyć z występów gry w Polonii, jest Mariusz Przybylski. 41-letni obecnie zawodnik zmaga się jednak z kontuzją, którą doznał w marcu tego roku. Środkowy pomocnik w dwóch podejściach w zespole Królowej Śląska spędził łącznie 1,5 roku, notując 25 występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. Ciekawostką jest również fakt, iż jeszcze wiosną ubiegłego roku barwy Unii reprezentował inny były zawodnik Niebiesko-Czerwonych, Adrian Klepczyński (lata 2006-2010).

 

Klub z Rędzin przepustkę na szczebel wojewódzki uzyskał jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Szczególnie dramatyczny przebieg miał ćwierćfinałowy mecz z ligowym przeciwnikiem Polonistów, a więc rezerwami Rakowa Częstochowa. Podopieczni trenera Roberta Siudy pokonali wówczas trzecioligowców po serii jedenastek 11:10. Rzuty karne to w tej edycji pucharowej mocna strona Unii. Poprzez rzuty karne udało się również triumfować na szczeblu Podokręgu Częstochowa, gdzie finale pokonali Victorię Częstochowa (5:4 po karnych, 1:1 w regulaminowym czasie gry) oraz dwukrotnie już na etapie wojewódzkim. Po zwycięstwie nad MLKS-em Woźniki (2:0), seria jedenastek była również potrzebna, by wyłonić wygranego w meczu ćwierćfinałowym oraz półfinałowym. Najpierw Unia pokonała po karnych 4:3 AKS Mikołów, a następnie w takim samym rezultacie Odrę Wodzisław Śląski.

 

Oficjalny bukmacher naszego Klubu, firma Superbet, przygotowała na dzisiejszy mecz specjalną ofertę. Ich zdaniem faworytem finałowego spotkania są Poloniści, a ich zwycięstwo wyceniane jest po kursie 1.22. Za trafne wytypowanie remisu we wtorkowym meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 6.50. Zwycięstwo Unii Rędziny, Superbet wycenia natomiast po kursie 9.05. Więcej zdarzeń dotyczących pucharowego meczu z udziałem Polonii Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

POLTENT Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN, sezon 2022/2023

Finał (13.06.2023 r.)

GKS Unia Rędziny – BS Polonia Bytom

ul. Sportowa 5, Kamyk

godz. 17:30

Transmisja: PBTV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę