Dziś otwarcie ofert na budowę stadionu !

Aż pięć firm chce budować stadion przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu !!!. Dzisiaj złożyły swoje oferty!

Miejska spółka odpowiedzialna za budowę kompleksu sportowego przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu otworzyła dzisiaj w południe oferty złożone przez firmy budowlane, startujące w przetargu na modernizację stadionu piłkarskiego w Bytomiu. Jak informują władze Spółki, dwie spośród pięciu złożonych ofert mieszczą się w zadeklarowanej przez Bytomski Sport Sp. z o. o. kwocie przeznaczonej na realizacje tej inwestycji. Najniższa zaoferowana kwota pochodzi od firmy „S-Print 2” Sp. z o. o. z Katowic i wynosi nieco ponad 32 miliony złotych netto. „S-Print 2” Sp. z o. o. odpowiadała m in. za poprawę infrastruktury sportowej stadionu miejskiego w Rzeszowie, modernizacje stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu oraz rozbudowę kompleksu sportowego w Niecieczy. Zarówno ten, jak i pozostali oferenci, do których należą spółki Mosty Łódź S. A. , Mostostal Warszawa S. A. , Dombud S. A., oraz Pre-Fabrykat Sp. z o. o., musieli się wykazać bogatym doświadczeniem w modernizacji kompleksów sportowych. Wykonawcy mogą się pochwalić, między innymi, realizacjami takimi jak stadion miejski w Tychach, Bielsku-Białej czy stadion Widzewa w Łodzi.

Cieszę się, że wpłynęło tak wiele ofert i liczę na to, że będziemy je mogli jak najszybciej sprawdzić i ocenić. Po upewnieniu się, że zostały spełnione wszystkie wymogi formalno-prawne, chcemy przystąpić do wyboru najkorzystniejszej oferty i podpisać umowę z wykonawcą. Powiedział Jakub Snochowski – Prezes Zarządu Bytomskiego Sportu.

Postępowanie przetargowe prowadzone jest w formule „Zaprojektuj i Buduj”, co w praktyce oznacza, że za prace projektowe oraz roboty budowlane będzie odpowiedzialny ten sam wykonawca. Planowana modernizacja swoim zakresem obejmie wykonanie trzech trybun wraz z zadaszeniem. Pod trybuną, znajdującą się po południowej stronie, znajdzie się pełne zaplecze meczowe, zgodne z wymogami Polskiego Związku Piłki Nożnej dla drużyn grających w Ekstraklasie.
Kwoty zadeklarowane przez wykonawców są racjonalne i odpowiadają planowanemu zakresowi prac. Dla uzyskania oszczędności, planujemy pozostawić istniejące oświetlenie stadionu oraz podgrzewaną płytę boiska, ponieważ te elementy zostały zmodernizowane stosunkowo niedawno i do dnia dzisiejszego dobrze spełniają swoją funkcję – wyjaśnia prezes Jakub Snochowski.

Nie zapominamy również o miłośnikach hokeja. To z myślą o nich, w pobliżu stadionu, powstanie hala sportowa. W tej chwili dobiega końca konkurs architektoniczny na wykonanie jej projektu – dodaje Snochowski.

Prace obejmujące modernizację stadionu im. E. Szymkowiaka w Bytomiu przy ul. Olimpijskiej są jednym z trzech zadań realizowanych przez spółkę Bytomski Sport. Pozostałe dwa obejmują budowę wielofunkcyjnej hali sportowej z dwiema taflami lodowiskowymi i basenem do uprawiana piłki wodnej oraz remont i rozbudowę zespołu boisk treningowych. Zakończenie budowy kompleksu sportowego planowane jest na rok 2019.

Bytom, dn. 31 marca 2017 roku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920