FILIP ŻAGIEL 2022!

Filip Żagiel przedłużył kontrakt z Polonią Bytom do 2022 roku! 

Rano w social mediach powitaliśmy Was zagadkowym rebusem:

Błyskotliwość naszych kibiców nie zawiodła i szybko rozczytaliście znaczenie zagadki. 22-letni pomocnik Polonii Bytom parafował nową umowę, wiążącą z bytomskim Klubem do 2022 roku. Urodzony w Lewinie Brzeskim zawodnik przyszedł do drużyny Niebiesko-Czerwonych przed sezonem 2019/2020, gruntując systematycznie swoją pozycję. Jesienią Filip rozegrał 18 spotkań ligowych co przełożyło się na 1191 minut, strzelając 4 bramki.  Co ciekawe, to Żagiel rozpoczął strzelanie w 2021 roku, wpisując się na listę strzelców w pierwszym sparingu z Odrą Opole.

 

Filip Żagiel tuż po podpisaniu umowy udzielił nam krótkiego wywiadu:

Rafał Rymarz: Filip, kontrakt podpisany. Duży kredyt zaufania, ale chyba obustronny. Zarówno klub stawia na Ciebie, ufa Ci, przedłuża z Tobą kontrakt, Ty jednak też dajesz kredyt zaufania w ten projekt, który tworzycie razem z trenerem, sztabem i dyrektorem sportowym.

Filip Żagiel: Przede wszystkim dziękuję za zaufanie, bo odkąd się tutaj pojawiłem, to odczuwam  spore wsparcie. Czuję, że cały klub we mnie wierzy. To też mnie ułatwiło mi podjęcie decyzji. Myślę, że mamy sporo rzeczy razem do zrobienia i tak jak wspomniałeś, jest to kredyt zaufania zarówno ze strony klubu, jak i z mojej strony. Od teraz skupiamy się tylko na najbliższym półroczu, nad tym, żeby wspólnie osiągnąć jak najlepszy rezultat.

R.R.: Twoim zdaniem  Polonia systematycznie tworzy postępy? Jest okres czasowy, w którym ten postęp dokonał się skokowo, czy jest to raczej stały, ciągły rozwój?

F.Ż.: Wydaje mi się, że raczej jest to stały, ciągły rozwój. Można nawet spojrzeć na okienka transferowe, co pół roku zespół jest wzmacniany. Chociaż w lidze poradziliśmy sobie nieźle, to dokonywane są odważne ruchy i widać, że zarząd wspólnie ze sztabem wiedzą co robią. Tym bardziej cieszy mnie, że po półtora roku dalej jestem ważną częścią tego zespołu.

Całą rozmowę z Filipem przeczytacie w naszej aplikacji: https://aplikacja.bspb.pl/

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę