Filip Żagiel nadal niebiesko-czerwony! Pomocnik zostaje w Polonii Bytom!

Trwa proces budowania składu Polonii Bytom na sezon 2023/2024. Po okresie rocznego wypożyczenia, Filip Żagiel definitywnie stał się zawodnikiem klubu dwukrotnego Mistrza Polski. 24-letni zawodnik związał się z Niebiesko-Czerwonymi dwuletnim kontraktem.

 

Ofensywny gracz przed sezonem 2022/2023 na mocy transferu czasowego przeniósł się do Polonii Bytom z Ruchu Chorzów. W minionych rozgrywkach zanotował 30 występów na poziomie 3. ligi, w których zdobył 5 bramek oraz notując 6 asyst. Drugie podejście Filipa do zespołu Królowej Śląska zostało zakończone mistrzostwem ligi, a także zdobyciem Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dobra gra ofensywnego gracza oraz chęć dalszej kontynuacji współpracy przez obie strony sprawiła, że w sezonie 2023/2024 Filip Żagiel pozostanie zawodnikiem bytomskiego klubu.

 

Komentarz Filipa Żagla po podpisaniu nowej umowy z Polonią Bytom:

Był to dla nas ważny rok, w którym udało nam się spełnić oczekiwania nie tylko nas samych, ale również każdego mieszkańca Bytomia oraz sympatyka Polonii. Sprawiliśmy nam wszystkim radość, przywracając ten klub na piłkarską mapę Polski, nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale również pucharowych. Ta radość to już jednak przeszłość, bo przed nami nowy sezon. Chcemy znów walczyć o jak najwyższe cele. 

Moje ambicje są jasne, wygrywać każdy mecz, by stworzyć DNA tego Klubu, oparte na wygrywaniu każdego meczu niezależnie od tego, kto staje naprzeciwko nas. To ważny moment dla całej Polonii, która pisze nową historię.

 

Filipowi życzymy kolejnych sukcesów w Polonii Bytom w nowym sezonie rozgrywkowym!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę