Gra Akademia Piłkarska Polonii Bytom. Przed nami ważne ligowe starcia.

Tydzień minął bardzo szybko, a to oznacza, że czeka nas w najbliższych dniach bardzo aktywny czas z rywalizacją o ligowe punkty zawodników Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom. W Bytomiu na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej najwięcej będzie działo się dzisiaj, gdyż do walki o punkty staną drużyny Trampkarzy z rocznika 2005, a także rok od nich młodsi – Młodziki. Najważniejsze wydarzenie weekendy będzie miało miejsce jutro. Juniorzy starsi 2000/2001 walczyć będą w Częstochowie z miejscowym Rakowem, a stawką będzie pierwsze miejsce w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej A1. Będzie się działo!

 

 • Juniorzy starsi A1 rocznik 2000/2001 (trenerzy Kamil Rakoczy oraz Aleksander Mużyłowski) – II liga wojewódzka A1 – Raków Częstochowa – Polonia Bytom

 

 • Juniorzy młodsi B1 rocznik 2002/2003 (trenerzy Tomasz Włoka oraz Daniel Sroka) – III liga wojewódzka B1 – Polonia Bytom – Concordia Knurów (niedziela godz. 11:00 – boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej)

 

 • Trampkarze C1 rocznik 2004 (trenerzy Arkadiusz Komór oraz Bogdan Dudziak) – II liga wojewódzka C1 – Zagłębie Sosnowiec – Polonia Bytom (niedziela godz. 11:00 )

 

 • Trampkarze C2 rocznik 2005 (trener Wojciech Mróz) – II liga wojewódzka C2 – Polonia Bytom – Piast Gliwice (piątek godz. 19:00 – boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej)

 

 • Trampkarze C2 rocznik 2005/2006 (trener Norbert Radkiewicz) – IV liga okręgowa C2 – Polonia Bytom – Nadzieja Bytom (sobota godz. 9:00 – boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej)

 

 • Młodziki D1 rocznik 2006 (trener Dawid Mróz) – III liga wojewódzka D1 – Polonia Bytom – Górnik Zabrze SSA (piątek godz. 17:00 – boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej)

 

 • Młodziki D2 rocznik 2007 (trener Piotr Konieczny) – I liga wojewódzka D2 – Żywiecka APN – Polonia Bytom (sobota godz. 9:30)

 

 • Młodziki D2 rocznik 2007 grupa 2 (trener Daniel Sroka) – V liga okręgowa D2 – Olimpia Boruszowice – Polonia Bytom (niedziela godz. 9:00)

 

 • Orlik E1 rocznik 2008 (trener Tomasz Bugajski) – IV liga okręgowa E1 – Szombierki Bytom – Polonia Bytom (niedziela godz. 12:00)

 

 • Orlik E2 rocznik 2009 grupa 1 (trener Andrzej Buchcik) – IV liga okręgowa E2 – Polonia Bytom – APN Olimpia Piekary Śląskie (niedziela godz. 13:00 – boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej)

 

 • Żak F1 rocznik 2010 (trener Leszek Legut) – V liga okręgowa E2 – DKS Piast Ożarowice – Polonia Bytom (sobota godz. 10:00)

 

 

Juniorzy starsi z rocznika 2000/2001 wracają do gry dopiero od najbliższego weekendu i już na “dzień dobry” czeka nas najważniejsze starcie sezonu. W końcówce rundy jesiennej podopieczni trenera Kamila Rakoczego oraz Aleksandra Mużyłowskiego w dramatycznych okolicznościach ulegli ekipie z Częstochowy, przez co niebiesko-czerwoni straci przodownictwo w ligowej tabeli II ligi wojewódzkiej A1. Podrażniona duma, a także chęć rewanżu sprawia, że jutrzejsze spotkanie zapowiada się jako hit najbliższych dni. W trakcie okresu przygotowawczego nasi zawodnicy mieli “lepsze i gorsze momenty”. Najstarsze zespół reprezentujący naszą Akademię potrafił toczyć wyrównany bój z III-ligowym Ruchem Radzionków, ale z drugiej strony potrafił przegrać wyraźnie z zespołem Zaborza. Jutro nasi zawodnicy muszą spiąć się na wyżyny swoich umiejętności, jeżeli chcą w dalszym ciągu liczyć się w walce o awans do I ligi wojewódzkiej A1.

Juniorzy młodsi B1 złapali “wiatr w żagle” i w ostatnich tygodniach kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Przed tygodniem nasz zespół poradził sobie na wyjeździe z drużyną Gwarka Tarnowskie Góry, dzięki czemu zawodnicy trenerów Włoki i Sroki zameldowali się na podium ligowej rywalizacji. W niedzielę do Bytomia przyjedzie zespół Concordii Knurów, który w poprzedniej rundzie raz wysoko wygrał z niebiesko-czerwonymi, a kolejnym razem to nasz zespół pokazał swoją wyższość. Od czasu ostatnich potyczek z drużyną z Knurowa minęło kilka miesięcy i boisko zweryfikuje, który zespół w tym czasie zanotował większy postęp.

Trampkarze C1 z rocznika 2004 w dalszym ciągu grają w kratkę. Przed tygodniem na szczęście była okazja do radości z udziałem Trampkarzy C1 z rocznika 2004, którzy pod wodzą trenerów Dudziaka oraz  Komóra wygrali po dramatycznym meczu z Wartą Zawiercie. W niedzielę czeka naszych zawodników dużo trudniejszy sprawdzian, a więc starcie z Zagłębiem Sosnowiec. Pozostaje nam trzymać kciuki za niebiesko-czerwonych i wierzyć w kolejny dobry mecz w ich wykonaniu.

Trampkarze C2 z rocznika 2005 przed tygodniem musieli pogodzić się z niesprawiedliwym w opinii wielu obserwatorów, przegranym spotkaniem z Zagłębiem Sosnowiec. Nasz bezpośredni rywal do awansu do I ligi uzyskał nad podopiecznym trenera Wojciecha Mroza przewagę 3 punktów w ligowej tabeli, a to oznacza, że nasz zespół nie może sobie pozwolić na stratę punktów w spotkaniu z Piastem Gliwice. Jak będzie ostatecznie, czy niebiesko-czerwoni będą wywierać presję na drużynie z Sosnowca, notując dzisiaj zwycięstwo nad Piastem? Przekonamy się już dziś wieczorem. Początek meczu o godzinie 19:00.

Młodziki D1 z rocznika 2006 nie zwalnia tempa w rozgrywkach III ligi wojewódzkiej. Przed tygodniem z pełną pulą podopieczni trenera Dawida Mroza wrócili z Zabrza, gdzie pokonali 3:1 miejscową Spartę. Dzisiaj czeka niebiesko-czerwonych trudniejsze starcie. O godzinie 17:30 nasz zespół zmierzy się z drużyną Górnika Zabrze. Derby zapowiadają się fascynująco.

W drugim swoim ligowym starciu Młodziki D2 z rocznika 2007 zgarnęli pierwszy komplet punktów w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. Przed tygodniem zespół Piotra Konieczne pokonał Fortecę Świerklany 3:1, mimo że do przerwy przegrywał 0:1. Charakter będzie potrzebny naszym zawodnikom już jutro, gdyż zmierzą się w wyjazdowym starciu z APN Żywiec.

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę