Gramy dla Marka: Polonia zagra towarzysko z Orłem Białym Brzeziny Śląskie

Już w najbliższą środę 18 października o godzinie 18:00, na obiekcie przy ul. Piłkarskiej 8, dojdzie do meczu, w którym Polonia Bytom zmierzy się z Orłem Białym Brzeziny Śląskie. I nie będzie to mecz ligowy czy pucharowy, ponieważ obie drużyny spotkają się w jednym, szczytnym celu – by pomóc Markowi, który w czerwcu tego roku uległ koszmarnemu wypadkowi.

Marek Nowak to sympatyk Polonii Bytom, który do niedawna był czynnym zawodnikiem A-Klasowej drużyny Orła Białego, która w 2023 roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Niestety 2 czerwca 2023 roku Marka spotkał tragiczny w skutkach wypadek komunikacyjny. Wracając z pracy na motorze, doszło do zderzenia z busem, którego kierowca wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. W wyniku tamtego zdarzenia, Marek Nowak przez 2 tygodnie przebywał w śpiączce na oddziale intensywnej terapii. Doszło do licznych połamań, utraty nerki, woreczka żółciowego i  90% wątroby oraz poważnych uszkodzeń narządów wewnętrznych. Niestety po 2 tygodniach obecności w szpitalu, w prawej nodze doszło do zakażenia, którego efektem była konieczność amputacji większości prawej nogi.

Jak się później okazało, amputacja części prawej kończyny spowodowała nagły zwrot w procesie leczenia i stan Marka zaczął się poprawiać. Dziś Marek walczy o powrót do życia a rodzina Marka utworzyła zbiórkę na protezę. Na stronie zorganizowanej zrzutki możemy przeczytać słowa naszego sympatyka:

Teraz zaczyna się powrót do jakiegokolwiek życia. Wiem że nie cofnę czasu, wiem że już nigdy nie będę miał możliwości być tak aktywny jak kiedyś, ale chcę i muszę walczyć o tą namiastkę normalności. Mam wspaniałą kobietę, która jest przy mnie, dwie cudowne córeczki i muszę walczyć również dla nich. Chce wrócić do pracy, nie chcę być ciężarem dla nich tylko wsparciem dlatego proszę o pomoc dobrych ludzi w uzbieraniu pieniędzy na protezę i rehabilitację, która pomoże mi powrócić do normalnego funkcjonowania. Za każdą złotówkę z całego serca dziękuję.

Do tej pory uzbierano blisko 68 tysięcy złotych z zakładanych 150 tysięcy. Link do zrzutki: TUTAJ.

Sympatycy Polonii Bytom od kilku tygodni wspierają Marka Nowaka. W mediach społecznościowych trwają licytacje atrakcyjnych przedmiotów związanych z Polonią Bytom, z których całkowity dochód trafia na konto zrzutki. Pora, by zawodnicy obu drużyn, które są dla Marka ważne, wyszli na boisko i zagrali wspólny mecz, którego efektem będzie nagłośnienie pomocy dla naszego sympatyka i wsparcie zbiórki.

Sparing odbędzie się na nowym obiekcie Polonii Bytom przy ul. Piłkarskiej 8. Wstęp na mecz będzie wolny, natomiast przy wejściu na obiekt oraz na trybunach, Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom prowadzić będzie zbiórkę na rzecz Marka. W przerwie meczu przewidziano także licytacje atrakcyjnych przedmiotów, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na konto zrzutki.

Zabierzcie ze sobą barwy i bądźcie z nami 18 października! Gramy dla Marka!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę