Grzegorz Ochwat i Kamil Rakoczy po meczu ze SKRĄ

Po ostatnim gwizdku sparingu ze SKRĄ Częstochowa poprosiliśmy o pomeczowe wypowiedzi: naszego młodzieżowca Grzegorza Ochwata oraz trenera Kamila Rakoczego. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami naszego piłkarza, natomiast całość jest dostępna w naszej aplikacji.

Jedną z wyróżniających się postaci w szeregach Polonii był Grzegorz Ochwat, który spędził na boisku w trakcie meczu ze SKRĄ 74 minuty. “Wydaje mi się, że pokazałem się z dobrej strony. Choć zabrakło trochę spokoju no i bramki, która by była swoistym zwieńczeniem dzisiejszego występu. Jednak dokładną ocenę pozostawiam trenerom” – powiedział napastnik Polonii, Grzegorz Ochwat. Nasz młodzieżowiec podczas rundy jesiennej przebywał na boisku 190 minut, w przeciągu ośmiu spotkań. Jednak nie ukrywa on swoich ambicji przed rundą wiosenną. “Mam nadzieję, że będę dostawał więcej szans w nadchodzącej rundzie. Na pewno będę chciał też włączyć się do walki o miejsce w wyjściowej jedenastce” – stwierdził Ochwat.

Jesienią podstawowym napastnikiem Polonii był Adam Żak, natomiast w jego miejsce do zespołu został sprowadzony w trakcie zimowego okienka Damian Celuch. Jak przyznaje nasz rozmówca, zarówno od jednego jak i drugiego zawodnika można się wiele nauczyć, lecz w zespole jest  również wielu innych piłkarzy, których można podpatrywać w trakcie treningów. “Od Adama nauczyłem się przede wszystkim spokoju oraz poukładania. Jednak w zespole jest wielu dobrych graczy, z gry których można wiele wyciągnąć. Taką osobą na pewno jest też Damian Celuch, który ma bardzo duże ligowe doświadczenie” – dodał Ochwat.

Mecz ze SKRĄ dał także odpowiedź na pytanie, czy zarówno zespół jak i sam zawodnik, stawiający pierwsze kroki w seniorskiej piłce, są w stanie rywalizować z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych. “Myślę, że mecz ten pokazał, że mamy predyspozycje ku temu, żeby walczyć z zespołami z wyższych klas rozgrywkowych. Szczególnie pokazała to pierwsza część spotkania, gdy postawiliśmy naszym rywalom bardzo trudne warunki. Jeśli chodzi o mnie, to staram się jak najbardziej skoncentrować przed spotkaniem przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego luzu. Potrafię sobie stworzyć sytuacje, jednak czasami brakuje trochę spokoju, żeby je wykończyć” – zakończył Ochwat.

więcej w aplikacji – https://aplikacja.bspb.pl/

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę