Grzegorz Ochwat po półrocznym wypożyczeniu na dłużej w Polonii Bytom

Napastnik Polonii Bytom, Grzegorz Ochwat, po przedłużeniu kontraktu z Niebiesko-Czerwonymi, został wypożyczony do trzecioligowej Wisły Sandomierz. Nowy klub 19-letniego zawodnika występuje w IV grupie piłkarskiej 3. ligi.

 

Posiadający status młodzieżowca zawodnik, przez ostatnie 1,5 roku w drużynie Polonii Bytom rozegrał na trzecioligowym poziomie 39 spotkań, w których zdobył 5 bramek. Urodzony w Tarnowskich Górach wychowanek MKS-u Zaborze, najbliższe kilka miesięcy spędzi w zespole Wisły Sandomierz, w której będzie zbierał niezbędne dla dalszego piłkarskiego rozwoju minuty na boisku. Grzegorz Ochwat wystąpił już w kilku zimowych sparingach swojej nowej drużyny, w których zdobył dwie bramki.

 

Dyrektor Sportowy Polonii Bytom Tomasz Stefankiewicz o przedłużeniu umowy z Grzegorzem Ochwatem:

Dokonaliśmy odważnych decyzji podczas zimowego okienka transferowego w linii ataku, jednak nie oznacza to, że w jakikolwiek sposób rezygnujemy lub tracimy wiarę w potencjał Grześka Ochwata. Na pewno jest to zawodnik, który potrzebuje większej ilości minut spędzonych na boisku na tym etapie swojej przygody z piłką, ale myślę również, że i nowego bodźca, jeżeli chodzi o jego grę. Stąd też decyzja, aby najbliższe miesiące spędził na wypożyczeniu w Wiśle Sandomierz.

Warunkiem tego wypożyczenia było przedłużenie wygasającego w czerwcu kontraktu Grzesia z naszym klubem, dlatego bardzo się cieszę, że związaliśmy się na dłuższy okres czasu z zawodnikiem. Umowa jest tak skonstruowana, że Grzegorz Ochwat zostaje z nami na przyszły rok. Po spełnieniu pewnych warunków umownych, umowa zostanie przedłużona jeszcze o kolejny sezon. Cieszę się, że dzięki temu będziemy cały czas w kontakcie z zawodnikiem, będziemy mogli analizować jego grę w Sandomierzu

Mamy również przygotowany plan obserwacji Grześka, może nawet kilku spotkań na żywo Wisły. Chcemy z nimi być w stałym kontakcie. Wierzymy, że Grzegorz Ochwat wykorzysta swoją szansę i powróci do nas w lipcu, będąc silnym punktem Polonii w następnym sezonie. Z tego miejsca pozostaje mi życzyć mu wielu udanych występów i jak największej ilości bramek, bo bramki to podstawa rzemiosła napastnika w piłce nożnej.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę