Jakub Góralczyk nowym zawodnikiem Polonii Bytom!

Kadra Polonii Bytom została dziś powiększona o kolejnego, zdolnego młodzieżowca. Reprezentujący ostatnio barwy Cracovii Kraków, 19-letni Jakub Góralczyk został nowym zawodnikiem niebiesko-czerwonych.

 

Mierzący 190 cm obrońca to wychowanek Fortuny Wyry, skąd w 2013 trafił na sześć sezonów do Akademii Piłkarskiej GKS-u Tychy. Kolejnym krokiem w piłkarskiej karierze naszego nowego zawodnika był transfer w 2019 roku do Cracovii Kraków, gdzie w kolejnych dwóch sezonach występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. W październiku 2020 roku, ówczesny szkoleniowiec Pasów Michał Probierz, włączył Jakuba do kadry pierwszej drużyny Cracovii. Młody obrońca znalazł się wówczas nawet w kadrze meczowej na mecz o Superpuchar Polski, w którym krakowianie wygrali z Legią Warszawa. Sezon 2021/2022 nasz nowy nabytek rozpoczął w drużynie rezerw Pasów, która rywalizowała w 4. grupie III ligi, pojawiając się na boisku w 13-stu spotkaniach.

 

Jakub Góralczyk wystąpił w dwóch meczach kontrolnych Polonistów, w których zaprezentował się z dobrej strony. Wraz z kolegami z obrony stworzył solidny blok defensywny, którego rywalom nie udało się przełamać. – W Opolu zagraliśmy dobre spotkanie. Cieszę się z mojej gry, ponieważ zaliczyłem asystę drugiego stopnia przy golu Dawida Wolnego. W meczu z Rozwojem również byliśmy stroną dominującą, która nie pozwoliła rywalowi podejść pod naszą bramkę – skwitował swoje dotychczasowe występy Jakub Góralczyk. Młody obrońca wykazuje na treningach i meczach kontrolnych dużo chęci do gry, chcąc wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie Polonii: – Jestem osobą pracowitą, chcącą podnosić swoje piłkarskie umiejętności. Wierzę, że ciężka praca przyniesie pożądane efekty – podsumował swoją osobę nasz nowy zawodnik.

 

Witamy Jakuba w niebiesko-czerwonej drużynie i życzymy mu samych udanych meczów w barwach nowego Klubu!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę