Jakub Siwek nowym nabytkiem Polonii Bytom!

Dziś umowę z naszym klubem podpisał 19-letni pomocnik, Jakub Siwek. Młody zawodnik, mający już, jak na swój młody wiek, spore doświadczenie na szczeblu centralnym, został do Polonii Bytom wypożyczony na pół roku z II-ligowego Ruchu Chorzów.

 

Jakub Siwek jest wychowankiem chorzowskiego klubu. W tym sezonie rozegrał w Ruchu 14 meczów na poziomie eWinner II ligi, spędzając na placu gry blisko 250 minut. Ponadto nowy zawodnik bytomskiego klubu wpisał się na listę strzelców w wygranym przez Ruch meczu ligowym z GKS-em Bełchatów. Urodzony w Piekarach Śląskich zawodnik przebywał w naszym klubie na testach od zeszłego tygodnia, pozytywnie przekonując do swojej osoby sztab szkoleniowy Królowej Śląska. Ponadto Jakub Siwek posiada status młodzieżowca, więc z pewnością wzmocni rywalizację wśród młodych graczy w drużynie Polonii podczas wiosennych zmagań.

 

– Cieszę się, że mogę dołączyć do Polonii Bytom. Czuję, że mogę tutaj wykorzystać swoje piłkarskie umiejętności w stu procentach – powiedział po podpisaniu kontraktu z naszym klubem Jakub Siwek. Nasz nowy zawodnik zebrał już cenne doświadczenie podczas pierwszych zajęć z nowymi kolegami z drużyny. – Był to bardzo intensywny czas. Z każdym kolejnym treningiem wierzę, że będzie coraz lepiej – skomentował dołączenie do Polonii wychowanek Ruchu Chorzów, dodając na koniec: – Najlepiej czuję się jako ofensywny pomocnik, jednak tutaj zostałem zaznajomiony z nową pozycją na boisku, którą przydzielił mi trener Kamil Rakoczy. Dostałem wytyczne od trenera, dzięki czemu będę mógł dalej uczyć się nowej pozycji. Chciałbym poprzez moją pracę pomóc drużynie osiągnąć zamierzone przez siebie oraz drużynę cele na ten sezon.

 

Jakub, witamy Cię w Polonii i życzymy samych udanych spotkań w barwach dwukrotnego mistrza Polski!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę