Jakub Siwek powraca do Polonii Bytom

Po pół roku przerwy, zawodnikiem Polonii Bytom ponownie został Jakub Siwek. Posiadającego status młodzieżowca sympatycy dwukrotnego Mistrza Polski mogą pamiętać z rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Dziś młody zawodnik powraca do Bytomia po sześciu miesiącach przerwy.

 

Na wskutek odniesionej na ostatniej prostej zimowych przygotowań kontuzji, na debiut młodego zawodnika w niebiesko-czerwonych barwach musieliśmy czekać do maja. Swój pierwszy występ urodzony w Piekarach Śląskich zaliczył dla Polonii w meczu Pucharu Polski z Unią Turza Śląska. W meczach ligowych wychowanek Ruchu Chorzów w sezonie 2021/2022 rozegrał w barwach Królowej Śląska 5 spotkań, podczas których spędził na boisku 220 minut.

 

Poprzednią rundę 20-letni Jakub Siwek spędził na wypożyczeniu z chorzowskiego Ruchu w czwartoligowej Dramie Zbrosławice, gdzie był podstawowym graczem drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Dwojaka. Na boisku szóstej drużyny I grupy 4. ligi śląskiej pojawiał się 16 razy, zdobywając w tych meczach 8 bramek. Na placu gry spędził ponad 1200 minut.

 

Sam zainteresowany nie kryje zadowolenia z powrotu do Polonii Bytom i jest już po pierwszym treningu ze swoim nowym / starym zespołem. – Miło było się znów spotkać z chłopakami. Większość z nich pamiętam jeszcze z rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Cieszę się, że tu wracam – skwitował Jakub Siwek. Młody zawodnik czuje, że drugie podejście do zespoły Królowej Śląska nie będzie już tak pechowe, jak te, które z powodu urazy wykluczyło go na dłuższy czas z gry: – Po kontuzji nie widzę już śladu. Przeszedłem solidną rehabilitację, po której czuję się bardzo dobrze. Wracam na pewno bardziej przygotowany jeżeli chodzi o względy motoryczne. Dałem przez ostatni czas z siebie maksa, aby jak najlepiej znów pokazać się na boisku – zakończył nowy, ofensywny pomocnik Polonii Bytom.

 

Kuba, witamy ponownie z Polonii i życzymy zdrowia samych udanych meczów w barwach Polonii!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920