Jakub Wróbel oraz Tomasz Pośpiech wypożyczeni do Szombierek

Dwójka młodych pomocników Polonii Bytom: 19-letni Jakub Wróbel oraz 21-letni Tomasz Pośpiech, najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowych Szombierkach.

 

Pochodzący z Knurowa i posiadający status młodzieżowca Jakub Wróbel w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 wystąpił w piętnastu meczach ligowych Polonii Bytom, w których spędził na boisku łącznie 618 minut. Ponadto Kuba wystąpił również w jednym meczu okręgowego Pucharu Polski, w którym rozegrał spotkanie przeciwko… Szombierkom, a więc swojej nowej drużynie. W drużynie Zielonych rundę wiosenną zagra również Tomasz Pośpiech. Wychowanek Polonii poprzednie pół roku spędził w IV-ligowej Piotrówce, gdzie wystąpił w piętnastu meczach ligowych, zdobywając przy tym jednego gola. Przez najbliższe kilka miesięcy Tomek pozostanie zatem na tym samym poziomie rozgrywkowym, lecz zdecydowanie bliżej domu.

 

 

Po rundzie jesiennej Szombierki Bytom zajmują dziesiąte miejsce w tabeli I grupy 4. ligi śląskiej z dorobkiem dziewiętnastu zdobytych punktów. Rundę rewanżową rozpoczną w najbliższą niedzielę meczem z liderem tabeli, Rakowem II Częstochowa.

 

Dyrektor Sportowy Polonii Bytom Tomasz Stefankiewicz o wypożyczeniach dwójki naszych zawodników:

Cieszę się, że w ostatnich kilkunastu miesiącach współpraca z Szombierkami Bytom wygląda zgoła odmiennie, niż miało to miejsce w ostatnich latach. Dlatego też padł taki wybór, aby Kuba Wróbel i Tomek Pośpiech trafili właśnie do Szombierek.

Tomek potrzebuje miejsca, w którym otrzyma zaufanie ze strony sztabu szkoleniowego i będzie mógł wrócić na swój poziom, który prezentował wcześniej w III lidze w barwach Polonii czy też Gwarka Tarnowskie Góry. Nadal wierzymy w tego chłopaka. Jest to nasz wychowanek i bardzo mocno mu kibicujemy.

Kuba Wróbel po urazie Kuby Siwka pierwotnie miał wrócić do kadry naszej drużyny, jednak jest w takim momencie swojej przygody z piłką, że najważniejsze dla niego są minuty spędzone na boisku. Jestem przekonany, że w tej drużynie w rozgrywkach 4. ligi będzie wyróżniającą się postacią w swojej drużynie, jak i w całej lidze. Mam nadzieję, że w lipcu wróci do Polonii, aby jeszcze mocniej powalczyć o miejsce w składzie pierwszej drużyny.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę